AccessTr.neT

Tam Versiyon: Alt Form Güncellerken Kontak Güncellenmiyor
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Sayın Hocalarım,

Eklediğim dosyayı işyerinde bölerek kullanıyorum. Bölerek kullandığımda not ekleme yaptığımda firmaya yeni eklediğim kontak kişisi görünmüyor. Not ekleme formunu tekrar açıp kapattığımda kişi görünmeye başlıyor.
Ekli dosya aynı veri tabanında olduğundan sorun olmuyor.
Anlatabilme gayretinde bulundum.

Teşekkür ederim.
sayın suleymanteber,

öncelikle,aşağıda bağlantısı yazılı konuyu okumanız verimli olacaktır kanısındayım.

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler

son olarak,
EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.bilginize.

iyi çalışmalar,saygılar.
Sayın;

atoz112 kemdimi geliştireceğim şekilde geniş açıklamanız ve yönlendirmeniz için teşekkür ederim.

Kodlarla aramı düzeltmeye çalışacağım.

Dosyamdaki düzenlenmiş alanı anlayamadım.
sayın suleymanteber,

Alıntı:...Dosyamdaki düzenlenmiş alanı anlayamadım...

ifadenize yönelik bilgi talebiniz için;konuyu açarken belirttiğiniz

Alıntı:not ekleme yaptığımda firmaya yeni eklediğim kontak kişisi görünmüyor. Not ekleme formunu tekrar açıp kapattığımda kişi görünmeye başlıyor.

sorununuza çözüm olması adına,yapılan düzeltme (işlerlik kazandırma) çalışması,formların güncellemenmelerine dair yapılan işlemlerdir.

Kod:
Me.Requery
Forms![Anasayfa]![not_tbl_alt_formu].Form.Requery
Forms![Anasayfa].Requery

kod satırlarının yer aldığı kısımlar kast edilmiştir.bilginize....iyi çalışmalar,saygılar.
Sayın atoz112,

Düzenlediğiniz şekilde kod uygulandığında tüm sayfa güncelleniyor ve geçerli kayıtlar başa dönüyor.

Biz bağlı olduğu tabloyu güncelleyebilirmiyiz?
Sayın suleymanteber,

Alıntı:Düzenlediğiniz şekilde kod uygulandığında tüm sayfa güncelleniyor ve geçerli kayıtlar başa dönüyor.

ifadenize yönelik olarak;
Uygulanan güncelleme kod ifadeleri,Not_frm_giris ile Anasayfa adlı formlarınızın içeriğinde yer alan verilerin güncellenmesi ile en son geçerli hali ile gösterilmesine ve nesnelerin de tazelenmesi işlemine imkan sağlamak adınadır.

Elbette ki,bu güncelleme neticesinde,özelliğinden dolayı;kayıtlar ilk kaydı göstermektedir.Fakat eğer bu güncelleme sonrasında en son kaydın gösterilmesini istiyorsanız,bunun için,ilgili güncelleme kodlarının en sonuncusunun bir altına
Kod:
DoCmd.GoToRecord , , acLast
kod ifadesini yazmanız yeterli olacaktır.bu kod,en son kaydın gösterilmesini sağlamak için geçerlidir.
“…geçerli kayıtlar başa dönüyor…”  ifadeniz için,bir diğer kullanım önerisi olması adına,şu da yapılabilir.
Kod:
Forms![Anasayfa].Requery
kodunda yer alan .REQUERY yerine .REFRESH ifadesi de kullanılabilir.bu kod ile de,ilk kaydı göstermeksizin sadece refresh yapmaya katkı sağlar.

Son olarak,sadece Not_frm_giris adlı formun güncellenmesini istiyorsanız,o zaman;
Kod:
Forms![Anasayfa].Requery
yazılı kod ifadelerini etkisizleştiriniz.bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.

Sayfalar: 1 2