AccessTr.neT

Tam Versiyon: sorgudan tabloya bilgi atma sorunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar

Ekteki personel programinda

Sorgular bolumunde bulunan qry_puantajmaketablo sorgusundan - tablolar bolumundeki tbl_puantajana tablosuna veri aktarmak istiyorum. 

qry_puantajmaketablo sorugusundan - tbl_puantajana tablosuna sorguyu append ettigimde D01-D02-D03-D04-D05 kolonunda bulunan degerlerden sadece D01 Kolonundaki degerleri tabloya atiyor. Diger degerleri bos atiyor. 

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

Orhan
sayın orhantanriverdi,

Site Kuralları sayfasında yazılı hususları tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte,

KONU;
Access Örnekleri ve Uygulamaları kategorisi içerisinde açıldığından dolayı,
Access Soruları ve Cevapları kategorisi içerisine taşınmıştır.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
tbl_puantajana isimli tabloda sicili alanını birincil anahtar yaptığınız için sadece ilk 4 kaydı aktarıyor. birincil anahtarı kaldırırsanız verilerin tamamını aktarır,

Örnek uygulamanıza puantajanayenile adında form ekledim. bu formdaki butonu tıklayarak verileri puantajana tablosuna aktarabilirsiniz, butondaki kodlar önce tabloyu siler, sonra verileri tabloya aktarır.
(28/09/2015, 00:07)ozanakkaya yazdı: [ -> ]tbl_puantajana isimli tabloda sicili alanını birincil anahtar yaptığınız için sadece ilk 4 kaydı aktarıyor. birincil anahtarı kaldırırsanız verilerin tamamını aktarır,

Örnek uygulamanıza puantajanayenile adında form ekledim. bu formdaki butonu tıklayarak verileri puantajana tablosuna aktarabilirsiniz, butondaki kodlar önce tabloyu siler, sonra verileri tabloya aktarır.

Ozan bey verdginiz bilgi icin tesekkur ederim. 

Ekte bir ornek goremedim. Sanirim eklemeyi unuttunuz. 

Aslinda programin bilgileri aktarmamamis benden kaynakli bir hata imis. Biraz ugrasinca hatanin kaynagini buldum.
tbl_puantajana tablosuna bilgi aktaran qry_puantajmaketablo sorgusunun bilgi aldigi puantaj sorgusundaki TARIH kolonunu kaldirdigimca sorun cozulmus oldu. Ilginiz icin tesekkur ederim.

Saygilar
orhan