AccessTr.neT

Tam Versiyon: Access ile yapılan databaseyi web sitesine çevirme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Selamün Aleyküm,

Access de yapılmış bir databaseyi php veya başka tarza bir site formatına olduğu gibi aktara bilir miyiz?

Database bilgisayarda nasıl çalışıyorsa aynı şekilde sitede de çalışmasını istiyorum. Mesela açılan form sitede yeni bir pencere olarak açılsın.. İnternette 2 gündür arıyorum ama faydalı bir bilgi bulamadım..

(Örnek uygulama ekte mevcuttur)

Yardımlarınız için teşekkür eder, iyi bayramlar dilerim.
Sayın kamer2816,

Alıntı:Database bilgisayarda nasıl çalışıyorsa aynı şekilde sitede de çalışmasını istiyorum. Mesela açılan form sitede yeni bir pencere olarak açılsın.

ifadenize yönelik olarak;bir Access uygulaması,genelde;site içerisinde yayınlamak üzere,tablolardan elde edilecek bir sorgu sonucunu göstermek maksadı ile kullanılmaktadır.Form görseli şeklini de,ya bir harici program (web site tasarımı yapan) aracılığı ile ya da kod bilginiz mevcutsa oluşturabilirsiniz.

ifadenizdeki gibi bire bir kullanmak için;access uygulamanızı paylaşıma (publish) açabilirsiniz.bunu yaparken,güvenlik önlemlerini de almanız gerekmektedir.

bu konuda internet ortamında,"access uygulama paylaşımı" ya da "publish an Access database on website" ifadelerini yazmak sureti ile araştırma yapabilirsiniz.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.