AccessTr.neT

Tam Versiyon: Access İstatistik Hatası
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba değerli forum üyeleri;
Kullanıcı:Özel Eğitim
Şifre:77
Kamu kurumunda kullanılmak üzere oluşturmuş olduğumuz uygulamada istatistiki sonuçlar ile ilgili eksik hesaplama hatası ile başımız dertte..

1-Program açılışında admin sayfası gelmekte-buradan üst menülerden istatistiki tıklıyoruz.Buradan açılan menüden aylık istatistik rapor al-ı (form1) tıklıyoruz.

2-İki tarih belirliyoruz.(01.09.2015 ile 30.09.2015 arası)
3-İki tarih arası toplam gelen öğrenci sayısını tıklıyoruz ve sayısı öğreniyoruz toplam:93 kişi
4-Aylık istatistik raporu aç-ı tıklıyoruz.Rapor1 açılıyor.
5-Açılan rapor1'in 2.sayfasına geçiyoruz.
6-Sağ taraftaki tablodan Görüşme+Performans Formu toplam öğrenci sayıları ile belirlediğimiz iki tarih arasında kuruma gelen toplam öğrenci sayıları eşit olmalı yani 93 olmalı..Çünkü kuruma gelen her öğrenciye Görüşme+Performans Formu uyguluyoruz ve sisteme ilgili öğrenci için işaretlemesini (form_hepsi) yapıyoruz.

Ne yaptıksa bu sayıları eşit gösterecek şekilde düzenleyemedik..

Öneri ve yardımlarınızı bekliyor,saygılar sunuyorum..

[Resim: do.php?img=5119]
Yok mu konu hakkında yardımcı olabilecek??
sayın mehami,

öncelikle,aşağıda bağlantısı yazılı konuyu okumanız verimli olacaktır kanısındayım.

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler

son olarak,EK'te;

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Değerli atoz hocam;
İlgine çok tşk ederim..Önerilerini dikkate alacağım..Bu programın alt yapısı(tablo kurgusu vs vs )tamamen buradan aldığım yardımlar ile oluşturuldu..

Örneği inceledim zaman resimdeki hatayı almaktayım..

Sorun devam ediyor sanırımImg-cray(
[Resim: do.php?img=5130]
Sayın mehami,

Bilgisayarda bir soruna maruz kaldığımdan dolayı uygulamanızda çalışma yapamıyorum fakat,ilk etapta bir bilgilendirme olması adına,yaptığım izlenime göre,bu sorunun nedeni;

tbl_hepsi adlı tablonuzdaki uygulanantest adlı alan içerisindeki verilerde, Rpr_psikolojikaraclarim adlı raporda yer alan mtn_test_id adlı denetimdeki 11 değerine sahip bir değer olmadığından dolayı sonuç diğerlerinde sorunsuz çalışırken hata vermektedir.bu hata veren denetimleri tekrar gözden geçirmek gerekmektedir.

Daha sonraki uygun zamanda ayrıntılı bilgilendirme ya da düzenlenmiş uygulama eklenmesi olasıdır.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
Değerli atoz hocam ve değerli forum üyeleri;ilginize canı-gönülden tşk ediyorum.

Daha önce ozanakkaya hocam tarafında oluşturulmuş olan srg_sledtoplam sorguda aşağıdaki kısımda yapmış olduğumuz kod değişikliği sorunu çözdü.

gelenogrenci: Nz(DCount("*";"srg_Dpsikolojiktest_bay";"[uygulanantest]<13");0)+Nz(DCount("*";"srg_Dpsikolojiktest_bayan";"[uygulanantest]<13");0)

İlginize çok tşk ederim..
Konu taşınabilir.
Saygılar
Sayfalar: 1 2