AccessTr.neT

Tam Versiyon: Metin kutusuna yazılan görünmemesi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayın Hocalarım,
Ekli çalışmamda bulunan Giriş sayfasında Metin8 metin kutusuna veri yazıyorum ve çıktığımda gözükmüyor,otomatik olarak siliyor,Burada amac Döviz miktarını yazıdıktan sonra listeden kur seçmek bunu gerçekleştiremiyorum.

Saygılarımla.
sayın fascioglu,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

son olarak,
bu sorunun nedeni;
tasarım olarak açtığınızda forumun AYRINTI kısmındaki FARE TAŞINDIĞINDA olay yordamından kaynaklıdır.bu kodu iptal ediniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Sayın hocam
Konu çözülmüştür,
Saygılarımla.
Sayın fascioglu,

Her ne kadar sorun çözülmek sureti ile kapatılmış olsa dahi,eklediğiniz uygulamalara yönelik olarak aşağıda yer alan açıklamaların yapılması ve bu hususlara dikkat çekilmesi ve bu amaçla da bilgilendirmede bulunulması uygun görülmüştür.
Giris adlı form üzerinden bu formda yer alan ve menü görevi niyeti ile oluşturduğunuz seçim alanındaki denetimler ile seçimi yapılan ifadeye göre ilgili formların açılmasına dair düşünceniz ve bu düşünce ile hazırlanmış çalışmanız aslında istenilen durumu sağlamadığı fark edilmiştir.

Arka planda bu Giris adlı form olacak ve bu formun bir bakıma içeriğinde açılmış gibi seçime göre diğer formların da yine bu Giris formu üzerinde yer alması için çalışmada bulunmanıza rağmen,istenilen durum ile kullanım birbiri ile aynı doğrultuda değil ne yazık ki.çünkü,üst menüden örneğin Personel başlığından Personel Kayıt seçildiğinde aslında yapılan şu:her ne kadar arka planda Giris adlı form kalmış görünse de,açılan Personel kayıt formu,bu Giris formunun üzerinde ÖZELLİKLER-DİĞER sekmesindeki AÇILAN ve KALICI satırlarının EVET olarak ayarlanması sonucu ilk formun üzerinde kalmakta ve bu ayardan dolayı da altta kalan Giris adlı formun üzerinde herhangi bir işlem veya seçim yapılamamaktadır.bu nedenden dolayı,tekrar bir başka seçim yapılamamaktadır.burada bahsi geçen açıklama,üst menüden seçimi yapılabilecek tüm seçimler ve akabinde açılacak formlar için de geçerlidir.

Bu durumu gidermek için ya açılacak formları, Giris adlı form üzerinde bir başka alt form oluşturup bu alt formun bünyesinde tek form biçimi şekilde göstermelisiniz ya da site arama sayfasında “menü” ya da “ribbon menü” gibi benzeri ifadeleri aratmak sureti ile edineceğiniz çeşitli konularda yer alan bilgileri veya örnekleri inceleyip kendi uygulamanıza adapte etmeyi denemelisiniz.

Bu bilgilendirmenin faydalı olması temennisi ile.iyi çalışmalar,saygılar.
Sayın Atoz112 Hocam,
Cevabınız için teşekkür ederim.
Ancak ben şöyle bir çözüm buldum.
Kur işlemini Giris sayfasından kaldırdım yeni bir Kur formu oluşturdum.
Giris sayfasınada Kur aç komutu ekleyacağim,istendiğninde açılabilecektir.
Saygılarımla.
İyi çalışmalar.