AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sil butonu hatası ve raporda istenen yeri yazdırma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Slm arkadaşlar sil butonu hata veriyor.Rapor yazdırda sadece formdakileri yazdıramıyorum.Tüm verileri yazıyor..Birde form yazdırda butonlarda çıkıyor.Butonlar çıkmasın.Bunları yapamadım bir yardımcı olursanız sevinirim...

Teşekkürler....
[Resim: do.php?img=5191]
İstediğiniz işlem gerçekleştirilebilir. Ancak gördüğüm kadarıyla yanlış örnek üzerinde çalışıyorsunuz. Bu örnek Dlookup ile veri çağırma örneği.

Bu örnekteki form ilişkisiz olduğu için form ile veri girişi yapamazsınız.
Siz verileri nasıl kaydediyorsunuz?
Yeni üye olduğunuz için 3 soruya cevap yazıyorum, sonraki sorularınızda birden fazla soruyu aynı konuda sormayınız.

Silme butonunun tıklandığında olayındaki kodu aşağıdakilerle değiştiriniz.

DoCmd.SetWarnings False

DoCmd.RunSQL "DELETE SIRANO FROM TBLKISIBILGILERI WHERE (((SIRANO) In (" & [AKSIRANO] & "," & [Açılan_Kutu15] & "," & [Açılan_Kutu25] & ")));"
DoCmd.SetWarnings True

Rapor yazdırma olayı için, TBLKISIBILGILERI isimli raporun denetim kaynağını aşağıdaki ile değiştir.

SELECT TBLKISIBILGILERI.SIRANO, TBLKISIBILGILERI.ADI, TBLKISIBILGILERI.SOYADI, TBLKISIBILGILERI.ADRESI, TBLKISIBILGILERI.TELNO FROM TBLKISIBILGILERI WHERE (((TBLKISIBILGILERI.SIRANO)=[Formlar]![FRMKISIBILGILERI (Form Üzerinde)]![AKSIRANO] Or (TBLKISIBILGILERI.SIRANO)=[Formlar]![FRMKISIBILGILERI (Form Üzerinde)]![Açılan Kutu15] Or (TBLKISIBILGILERI.SIRANO)=[Formlar]![FRMKISIBILGILERI (Form Üzerinde)]![Açılan Kutu25])); 

Form yazdırma işleminde butonların görünmemesi için;

Buton özelliklerinden "Görüntüleme Koşulu" özelliğini Yalnızca Ekran olarak değiştir.
Teşekkürler kardeşim....Tam bilmediğim için böyle oldu.Daha dikkatli olacağım...İyiki varsınız...
Sayın ankaram,

Eklediğiniz uygulamanız talepleriniz doğrultusunda incelendiğinde,sayın ozan bey'in açıklamalarına ek olması üzere,aşağıdaki bilgilendirmelerin yapılması uygun görülmüştür.

1) Aşağıda bağlantısı yazılı

Formda Ayrı Ayrı veri çağırma nerede hata yapıyorum....

bir diğer konunuzdaki 2.mesajda,sayın ozan bey tarafından yapılan açıklamayı,yeni açtığınız bu konunuzdaki uygulamanızda form üzerindeki denetimleri önerilen açıklamaya göre oluşturmadığınız fark edilmiştir.

FRMKISIBILGILERI (Form Üzerinde) adlı formun üzerinde yer alan ve Açılan Kutu denetimlerine göre Dlookup ile formül değeri içeren metin denetim kutularının istenilen değerleri göstermesi için,yazılı olan Dlookup kod satırlarındaki kritere karşılık gelecek Açılan kutu denetimlerinin her biri için yazmalısınız ki,her bir kayıt bloğunda gösterilmek istenen veriler yer alabilsin.

Kast edilen şu,örneğin;
Metin7 adlı metin denetim kutusunda ikinci sıradaki Açılan kutu değerine göre veri göstermesi isteniyor.bu durumda,yazılması gereken kod ifadesi

Kod:
=DLookUp("[ADI]";"[TBLKISIBILGILERI]";"[SIRANO]=" & [AKSIRANO])

değil,bunun yerine,ikinci sıradaki Açılan kutunun denetim adı olarak

=DLookUp("[ADI]";"[TBLKISIBILGILERI]";"[SIRANO]=" & [Açılan_Kutu15])

şeklinde yazılması gerekmektedir.diğer denetimlerde de bu hususa dair düzenlemeniz (yazmanız) gerekmektedir.

2) Türkçe karakter kullanmamak ve nesne (tablo,form,…) tanımlarken (isimlendirirken) nasıl bir yapılandırma olması gerektiğine dair,aşağıda bağlantısı yazılı konuyu inceleyiniz.

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler

son olarak,eğer bu örnek uygulamanız üzerinden sonraki aşamalarda devam etme durumunuz geçerli olacaksa,
hali hazırdaki uygulamanızın henüz daha başlangıç aşamalarında olmanız fırsatı ile;yukarıda yazılı ve bağlantısı verilen konuda yer alan hususlar nezdinde,uygulamanızı tekrar olması gerektiği şekilde yapılandırmada bulunmak sureti ile daha verimli bir uygulama alt yapısı elde etmiş olursunuz.

sonraki aşamalarda da,oluşturacağınız bu yapılandırmadaki uygulamanızı örnek olarak eklemeniz yeterli olacaktır.aksi takdirde,sürekli düzenlemelerde bulunmak ya da bu türde uyarılar almak durumunda kalabilirsiniz.elbette ki,takdir ve tercih sizindir.bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
(18/11/2015, 15:59)atoz112 yazdı: [ -> ]Sayın ankaram,

Eklediğiniz uygulamanız talepleriniz doğrultusunda incelendiğinde,sayın ozan bey'in açıklamalarına ek olması üzere,aşağıdaki bilgilendirmelerin yapılması uygun görülmüştür.

1) Aşağıda bağlantısı yazılı

Formda Ayrı Ayrı veri çağırma nerede hata yapıyorum....

bir diğer konunuzdaki 2.mesajda,sayın ozan bey tarafından yapılan açıklamayı,yeni açtığınız bu konunuzdaki uygulamanızda form üzerindeki denetimleri önerilen açıklamaya göre oluşturmadığınız fark edilmiştir.

FRMKISIBILGILERI (Form Üzerinde) adlı formun üzerinde yer alan ve Açılan Kutu denetimlerine göre Dlookup ile formül değeri içeren metin denetim kutularının istenilen değerleri göstermesi için,yazılı olan Dlookup kod satırlarındaki kritere karşılık gelecek Açılan kutu denetimlerinin her biri için yazmalısınız ki,her bir kayıt bloğunda gösterilmek istenen veriler yer alabilsin.

Kast edilen şu,örneğin;
Metin7 adlı metin denetim kutusunda ikinci sıradaki Açılan kutu değerine göre veri göstermesi isteniyor.bu durumda,yazılması gereken kod ifadesi

Kod:
=DLookUp("[ADI]";"[TBLKISIBILGILERI]";"[SIRANO]=" & [AKSIRANO])

değil,bunun yerine,ikinci sıradaki Açılan kutunun denetim adı olarak

=DLookUp("[ADI]";"[TBLKISIBILGILERI]";"[SIRANO]=" & [Açılan_Kutu15])

şeklinde yazılması gerekmektedir.diğer denetimlerde de bu hususa dair düzenlemeniz (yazmanız) gerekmektedir.

2) Türkçe karakter kullanmamak ve nesne (tablo,form,…) tanımlarken (isimlendirirken) nasıl bir yapılandırma olması gerektiğine dair,aşağıda bağlantısı yazılı konuyu inceleyiniz.

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler

son olarak,eğer bu örnek uygulamanız üzerinden sonraki aşamalarda devam etme durumunuz geçerli olacaksa,
hali hazırdaki uygulamanızın henüz daha başlangıç aşamalarında olmanız fırsatı ile;yukarıda yazılı ve bağlantısı verilen konuda yer alan hususlar nezdinde,uygulamanızı tekrar olması gerektiği şekilde yapılandırmada bulunmak sureti ile daha verimli bir uygulama alt yapısı elde etmiş olursunuz.

sonraki aşamalarda da,oluşturacağınız bu yapılandırmadaki uygulamanızı örnek olarak eklemeniz yeterli olacaktır.aksi takdirde,sürekli düzenlemelerde bulunmak ya da bu türde uyarılar almak durumunda kalabilirsiniz.elbette ki,takdir ve tercih sizindir.bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.

Teşekkürler kardeşimmmmm...Yüreğine sağlık...
Sayfalar: 1 2