AccessTr.neT

Tam Versiyon: Linkteki Resmi Bilgisayar kayıt Etmek
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar,

Veritabanımdaki  Link alanında bulunan resim linklerinin bazılarını bilgisayarıma kayıt etmek istiyorum.  Liste kutusu yaptık linki seçtiğimde Formdaki web tarayıcısında açıyor ve sağ tıklayıp farklı kaydet diyorum.  Ben bunu bir buton yardım ile yapmak istiyorum.

Teşekkürler.
Sayın makrovba,

Site Kuralları sayfasında yazılı hususları tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte,uygulamanızın bir yedeğini çıkartıp içeriğinde farazi gerçek dışı veriler olacak şekilde ve işlemlerin neticelerini görmek adına da 4-5 kayıt barındıracak şekilde hazırlayıp konunuza dahil ettiğiniz takdirde,katılımcı olmak isteyebilecek üyelerin talebiniz ve örnek uygulamanızın niteliği doğrultusunda uygun bilgi ya da örnek paylaşımlarına zemin hazırlamış olursunuz.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
(25/11/2015, 13:07)atoz112 yazdı: [ -> ]Sayın makrovba,

Site Kuralları sayfasında yazılı hususları tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte,uygulamanızın bir yedeğini çıkartıp içeriğinde farazi gerçek dışı veriler olacak şekilde ve işlemlerin neticelerini görmek adına da 4-5 kayıt barındıracak şekilde hazırlayıp konunuza dahil ettiğiniz takdirde,katılımcı olmak isteyebilecek üyelerin talebiniz ve örnek uygulamanızın niteliği doğrultusunda uygun bilgi ya da örnek paylaşımlarına zemin hazırlamış olursunuz.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.

Kusura bakmayın.

Dosya ektedir. Bayisi olduğum firmadan aldığım XML dosyasını Access aktarıyorum. Buradaki resimleri bilgisayarıma kaydetme istiyorum sorum budur.
Public Declare Function URLDownloadToFile Lib "urlmon" Alias "URLDownloadToFileA" (ByVal pCaller As Long, ByVal szURL As String, ByVal szFileName As String, ByVal dwReserved As Long, ByVal lpfnCB As Long) As Long

Üstteki kodu modüle ekle, aşağıdaki kodu da formdaki butonun tıklandığında olayına ekle

Dim ResimAdi As String

Dim ret As Long
    Dim KayitYeri As String
    Dim URL As String

URL = Replace(Me.link, "#", "")
    ResimAdi = Right(URL, Len(URL) - InStrRev(URL, "/"))
    KayitYeri = CurrentProject.Path & "\" & ResimAdi
    Debug.Print KayitYeri
    ret = URLDownloadToFile(0, URL, KayitYeri, 0, 0)

If ret = 0 Then
        Exit Sub
    Else
        MsgBox "Dosya Yüklenemedi"
        Exit Sub
    End If
Konu taşınmıştır. Açtığınız konulara lütfen geri bildirimde bulununuz.

(06/07/2009, 23:57)AccessTr.neT Bilgilendirme yazdı: [ -> ]2-) Herhangi bir soru(n) için konu açtıysanız verilen cevapları inceleyip en kısa zamanda yapılan yardımın olumlu ya da olumsuz sonucunu bildiriniz.

(22/04/2009, 15:53)ozanakkaya yazdı: [ -> ]9-) Açtığınız konuya verilen cevapları kontrol edin ve yapılan yardımın olumlu ya da olumsuz sonucunu bildirin. Eğer açtığınız konulara cevap vermez iseniz sonraki sorularınızda daha önce sorunuzu yanıtlayan kişinin olası cevabından mahrum kalırsınız.