AccessTr.neT

Tam Versiyon: Açılan kutu sorunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
sayın hocalarım ;
yapmak istediğim aynı ürünü 6 farklı makinada üretebiliyorum her makinanın üretim değerleri farklı olduğundan frm_URUN-1 formunda pres seçildiğinde o ürünün hangi preste üretileceğini seçtiğimde o prese ait değerlerin gelmesini istiyorum fakat bir türlü mantığını kurup beceremedim.
yardımcı olursanır sevinirim.
Saygılarımla,
Ahmet Yenginoğlu

Sayın hocalarım soruyu yanlışmı sordum acaba hiç cevap göremedim.
Saygılarımla,
Sayın yenginoglu;
öncelikle belirtmek isterim ki uygulama üzerinde yaptığım düzenlemeyi kontrol etme şansım olmadı.
Bunun nedeni uygulama içerisinde bulunması gereken "PRES" isimli tablonun olmaması

(30/11/2015, 13:33)yenginoglu yazdı: [ -> ]frm_URUN-1 formunda pres seçildiğinde o ürünün hangi preste üretileceğini seçtiğimde o prese ait değerlerin gelmesini istiyorum fakat bir türlü mantığını kurup beceremedim.
İfadenize yönelik olarak şunu belirtmek isterim,
aslında mantığını kurmuşsunuz ancak kod ta yazım hatası var
sizin yazmış olduğunuz kod;

Me.PRESADI.Value = Me![PRES].Column(2)
Me.AMORT.Value = Me![PRES].Column(3)
Me.GUNMASELEKT.Value = Me![PRES].Column(5)
Me.GUNMASGEN.Value = Me![PRES].Column(6)
Me.GUNLUKKARDOLAR.Value = Me![PRES].Column(7)

Benim yapmış olduğum düzenleme,
Kod:
Me.PRESADI.Value = Me![PRES].Column(2)
yerine
Kod:
Me.PRESADI.Value = Me.PRES.Column(2)

uygulamanın düzenlenmiş hali ektedir.

Lütfen olumlu yada olumsuz olarak dönüş yapınız.
Teşekkürler
Saygılar.

[attachment=23911]
Sayın hocam ilginize çok teşekkür ederim.
her presin değerleri farklı olduğu için aynı ürünün farklı tablolardan yani 2 nolu presin değerleri TBL_URUNLER-2 tablosunda 3 nolu presin değerleri TBL_URUNLER-3 nolu tablodan tüm değerlerin gelmesi.
ekli dosyayı güncelledim.

Saygılarımla,
Ahmet Yenginoğlu
frm_URUN-1 isimli formdaki PRES açılan kutusunun güncelleştirme sonrasında olayında kod yazılı, ancak formda AMORT, GUNMASELEKT vs. alanlar yok. Veri seçimi yapılınca hangi alanlara veri aktarılacak belirsiz.

Form üzerinde hangi alanlara Column metoduyla veri aktarılacak, hangi seçime göre hangi tablodan veri alınacak? 2 için urunler2, 3 için urunler3'den veri alınacaksa bu tablolara örnek veri ekleyin.
Ozan Hocam merhaba,
Ekli dosyayı güncelledim. Pres açılan kutusundaki aktarılacak alanları yazdım. Aynı ürünün pres nosuna göre yani ürün kodu PLK 03 olsun pres seçimide 2 olursa TBL_URUNLER_2 den, pres seçimi 3 olursa TBL_URUNLER_3, pres seçimi 4 olursa TBL_URUNLER_4 tablosundan aktarılması gibi artıyor.

Saygılarımla,
(01/12/2015, 09:56)yenginoglu yazdı: [ -> ]her presin değerleri farklı olduğu için aynı ürünün farklı tablolardan yani 2 nolu presin değerleri TBL_URUNLER-2 tablosunda 3 nolu presin değerleri TBL_URUNLER-3 nolu tablodan tüm değerlerin gelmesi.
ekli dosyayı güncelledim.

Sayın yenginoglu, daha önce belirtmiştim. 2 nolu pres tblurunler2, 3 nolu pres tblurunler3 demişsiniz, ancak örnek uygulamanızdaki tablolarda veri yok. açılan kutudan 1'i seçtiğimizde verileri nereden alacak, tblurunler1 isimli tablo yok.

Açılan kutunun güncelleştirme sonrasında olayındaki tüm kodlar hatalı, tamamını sildim. Yerine

Dim GPresNo As Integer

If Me.PRES.Column(0) = "1" Then
GPresNo = ""
Else
GPresNo = "-" & Me.PRES.Column(0)
End If

Dim rs As DAO.Recordset
Set rs = CurrentDb.OpenRecordset("TBL_URUNLER" & GPresNo)
If rs.RecordCount <> 0 Then

With rs

Me.PRESADI = .Fields("PRES_ADI")

End With
Else

Me.PRESADI = ""

End If
rs.Close
Set rs = Nothing

şeklinde kod ekledim.
Açılan kutudan 3'ü seçerseniz 3. tablodaki PRES_ADI alanındaki veriyi aktarır.
Sayfalar: 1 2 3