AccessTr.neT

Tam Versiyon: filte hatası
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba arkadaşlar, ekteki veritabanımdaki hambezsiparis formunda göreceğiniz üzere, filtreyi temizle butonuna basmadan, formum kayıtları göstermiyor.
Zamanında filtre eklemiştim,onu temizlemek için kullanıyordum fakat liste kutusuyla arama yöntemini kullandığımdan beri bu işlem gereksiz bir uğraş halini aldı. Çünkü formu her açtığımda bu temizle butonuna tıklamak durumunda kalıyorum.
Sayın mehmetb84,

Öncelikle,aşağıda bağlantısı yazılı konudaki hususları tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte,

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler

Bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;yapmanız gereken işlem:

-  t_hambezsiparis1 adlı formu tasarım olarak açınız.

-  ÖZELLİKLER-VERİ sekmesindeki FİLTRE İZNİ satırını HAYIR olarak değiştirip kaydediniz ve formu tekrar çalıştırınız.

-   Ayrıca,fark etmişken,bir de;aynı sekmedeki VERİ GİRİŞİ satırını da HAYIR olarak değiştiriniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
teşekkürler. Fakat işe yaramadı, veriler görünmediği gibi filtreyi temizlememe de izin vermiyor o durumda.
sayın mehmetb84,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak,
konunuzun 2.mesajında yer alan açıklamaların uygulandığı hali ile  hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

(23/12/2015, 16:54)atoz112 yazdı: [ -> ]sayın mehmetb84,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak,
konunuzun 2.mesajında yer alan açıklamaların uygulandığı hali ile  hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

Access içinde açınca sizin gönderdiğiniz gibi sorunsuz çalışıyor. Fakat ana menüden açınca sorunum devam ediyor. Dosyayı filtre2 olarak güncelledim orada görebilirsiniz. 
sayın mehmetb84,

öncelikle,
ikinci mesajda yer alan bağlantıyı lütfen tekrar incelemeyi ihmal etmeyiniz.sizin için faydalı olacağı kanısındayım.

çünkü;
KATIŞTIRILMIŞ MAKRO kullanımı yerine OLAY YORDAMI işlevlerini kullanıp hem kod yazma üzerine kendinizi geliştirmeye zemin hazırlamış olursunuz hem de olası makro sorunlarına maruz kalmanızı engellemiş olursunuz.

elbette bu sadece tavsiye niteliğindedir.tercih ve takdir sizindir.

EK'te;
son eklediğiniz örnek uygulamanızın gerekli düzenlemelerinin yapılmış hali ile hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

Sayfalar: 1 2