AccessTr.neT

Tam Versiyon: Bağlı veriyi seçerek Bağlanan veriyi getirme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba değerli arkadaşlar,

Örnek eklemenin kural olduğunu biliyorum, ama bu soruya örnek eklemeden de yorum yapılacağını tahmin ettiğimden sormak istedim.

Form üzerinden "cmbil" açılan kutusunun Güncelleştirme Sonrasında Olay Yordamına
Kod:
Me.cmbilce.RowSource = " Select IDILCE, ILCE, IDIL From ilceler Where IDIL="& Me.cmbil
Me.cmbilce.Requery

üstte ki kodu ekleyip aynı kodu Formun Geçerli Olduğunda Olay Yordamına ekleyerek "cmbilce" açılan kutusuna seçilen ilin ilçelerini çekilebiliyor.

Benim merak ettiğim husus ise İL'i seçmeden İLÇE'yi seçince bağlı olduğu İL'in gelmesi.

Bu mümkün müdür demeyeceğim, illaki mümkündür.

Saygılarımla...
Merhabalar,
Sanirim
Me.cmbil.RowSource = " Select IDIl, IL From iller Where IDIL="& Me.cmbilce
Seklinde olabilir. Fakat ayni ilce adina sahip iller olacagi icin sorun olur bence.
İyi calismalar
(25/12/2015, 00:22)serdar_20 yazdı: [ -> ]Merhabalar,
Sanirim
Me.cmbil.RowSource = " Select IDIl, IL From iller Where IDIL="& Me.cmbilce
Seklinde olabilir. Fakat ayni ilce adina sahip iller olacagi icin sorun olur bence.
İyi calismalar

Ne yazık ki olmadı
İnceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.
(25/12/2015, 02:06)ozanakkaya yazdı: [ -> ]İnceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.

Sayın ozanakkaya,

Zaman ayırarak hazırlamış olduğunuz örnek çalışıyor, ellerinize sağlık.

Ancak şöyle bir hata söz konusu; İlçe olarak bakıldığında Misalen GÖLBAŞI hem Adıyaman'da hemde Ankara'da var. Örnekte İlçe alanına Gölbaşı yazıldığında İl alanında sadece Adıyaman gösteriliyor.

Saygılarımı sunar teşekkür ederim... +rep +rep +rep
İnceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.
Sayfalar: 1 2