AccessTr.neT

Tam Versiyon: Müşteriye Barkod Ekleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
merhaba ustadlar abilerim bir program yapmak istiyorum biraz yapmaya çalıştım fakat takıldığım yerler var şimdi ekte verdiğim dosyada teknik servis programı yapmaya çalışıyorum fakat her müştteri için barkod basmak istiyorum ama barkod için o kadar uğraştım yapamadım müşteri ıd numarasından barkod basmak istiyorum birde kayıt bulma butonuna bastığımda tüm kayıtlı olan müşteriler çıksın arama yaptığımda alttaki listede arama yaptığım kişi kalsın istiyorum bunu yapmam için yardım eder misiniz

ikincisi accsess de sms göndermek mümkün mü örneğin cihaz yapıldı teslim alabilirsiniz diye mesaj atmak istiyorum yaklaşık 2 haftadır araştırıyorum fakat bir bilgi bulamadım
Barkod ile ilgili sorunuz için Form veya Rapora Barkod Ekleme bağlantısındaki konuyu inceleyiniz.

Site Kuralları gereği birden fazla sorunun aynı konu içerisinde sorulması yasak, ancak ilk konunuz olduğu için,

Veri arama ile ilgili sorunuz ile ilgili olarak Form Üzerinden Veri Arama bağlantısındaki konuyu icneleyiniz.

Lütfen sonraki sorularınızı Site Kurallarına uygun olarak açınız.
hocam kusura bakmayın iş yoğunluğundan 1 gün program işine ara vermiştim şimdi tekrar başladım barkod ekleme işlemini yapamıyorum galiba 32 bit işletim sistemi kurmam gerekecek barcode.ocx dosyasını yapamadım kullandığım işletim sistemi win10 64 bit
2. MesajA eklediğim barkod bağlantısındaki konuyu incele. Orada ocx yok.
bir türlü barkod ekleyemiyorum hocam  verdiğiniz örnekteki barkod basıyorum resimdeki gibi çıkıyor bunun tek çıkmasını istiyorum  etiket ölçüsü yükseklik 3cm genişlik 6cm  rapor oluşturamadım barkod için

[Resim: do.php?img=5308]
Cihaz Kayıt isimli formdaki ad soyad alanına veri girdikten sonra sıra numarasına göre barkod kodu oluşturacak kod ekledim.

Ayrıca, raporda da barkod bulunmaktadır.

Yazıcıda nasıl yazdıracaksınız bilemem, rapordaki ayrıntı yüksekliğini ve barkodun konumunu kendiniz ayarlayacaksınız.

Ayrıca, Yapılmaması Gereken Ölümcül Hatalar konusunu inceleyip uygulamanızı düzenleyiniz.

Ekli dosyada bulunan ean13.ttf isimli dosyayı windows/fonts klasörü içerisine kopyalayıp yüklenmesini sağlayın.

[Resim: do.php?img=5312]
Sayfalar: 1 2