AccessTr.neT

Tam Versiyon: Güncelleme ve Kaydetme sorunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
excellden veri çekiliyor fakat düzenleme yaptığımda yani

Güncelle
kaydet

düğmelerini çalıştıramadım yardımcı olurmusunuz
Sayın yok_06,

Bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak,
(imkan ve zaman dolayısı ile yeterli inceleme imkanı olmadığı da belirtmek sureti ile) aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

1) CmdGüncelle adlı GÜNCELLEME butonu içeriğindeki TextBox28 ve TextBox32 adlı denetimler ilgili userform üzerinde bulunmadığından dolayı hata vermektedir.

Eğer bu denetimler geçersiz ise,ilgili kodlardan da iptal edilmesi gerekmektedir.

2) CmdGüncelle adlı buton ile CmdKaydet adlı buton içeriğindeki sütun değerleri ile denetim değerleri birbiri ile örtüşmemektedir.

Denetimlerin hangi sütuna denk gelme durumları söz konusu ise,her iki buton içeriğinde de aynı olması gerekmektedir.

ÖRNEĞİN;

ÖDEME GÜNÜ etiketli TextBox11 denetimi için,

Kod:
ActiveCell.Offset(0, 4).Value = TextBox11.Value

Kod ifadesi ile 4 sütundaki değer tanımlanmakta.fakat,ÖDEME GÜNÜ değerinin yer aldığı sütun ise 24.sütun (X SÜTUNU).Oysa,4.sütuna (D SÜTUNU) denk gelen ise TAHSİLAT TOPLAMI başlıklı olduğu görülmektedir.her bir sütun için tekrar kontrol etmekte yerinde olacaktır kanısındayım.

Bu mesaj sadece beni bağlar.tercih ve takdir sizindir.bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
Konu;

gerek paylaşılan bilgiler neticesinde çözüme kavuşturuldu düşüncesi ile ve gerekse de
konu sahibinin zaman zarfında ayrıntılı geri dönüş bildirimleri olmaması nedeni ile,
(gerektiğinde konu sahibinin geri bildirim hakkı saklı kalmak üzere)

Cevaplanmış Sorular kategorisi içerisine taşınmıştır.

bilginize.