AccessTr.neT

Tam Versiyon: Yüzde almam gerekiyor
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
[Resim: lvrjvg.jpg]
Brüt ücreti elimle gireceğim.Girdikten sonra Gelir Vergisinde %20 azaltarak, Brüt ücreti göstermesini istiyorum.Ancak kod kullanmamam gerekiyor.Yardımcı olabilirmisiniz, şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkürler.
bu dediğinzi tabloda mı yapacaksınız? kod yazmadan derken? bir şey anlamadım açıkçası
Evet tabloda yapmam gerekiyor, nasıl yapabilirim?
sayın grufff34,

öncelikle,
Site Kuralları sayfasında yazılı hususları tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte,
lütfen örnek uygulamanızı eklemeyi ihmal etmeyiniz.

ayrıca,
eklediğiniz resim üzerinde yapılan inceleme neticesinde;
aşağıda bağlantısı yazılı konuyu incelemeniz örnek uygulamanızı eklemeniz öncesinde verimli olacaktır.
(Özellikle de,Türkçe karakter kullanmamak ve doğru Veri Türü belirleme hususlarında)

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler

son olarak;
veri giriş işlemlerinizi;
ya bir sorgu üzerinde hesaplama yaptırmak sureti ile veya direkt bir form oluşturup bu form üzerinden yapmanız daha doğrudur.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
tabloda ortalama,say,toplama, en fazla, en az, varyans felan yapılabiliyor. ama tabloda hiç o şekilde duymadım. hesaplama yaptırıldığını. eğer mümkünse bende sizinle birlikte öğreneceğim. 

tablolar. veri saklama hücreleridir. hesaplama vb durumlar sorgu, form, Vba bölümlerinde yapılır ve mantıklısıda budur.
(03/01/2016, 16:12)ozguryasin yazdı: [ -> ]tabloda ortalama,say,toplama, en fazla, en az, varyans felan yapılabiliyor. ama tabloda hiç o şekilde duymadım. hesaplama yaptırıldığını. eğer mümkünse bende sizinle birlikte öğreneceğim. 

tablolar. veri saklama hücreleridir. hesaplama vb durumlar sorgu, form, Vba bölümlerinde yapılır ve mantıklısıda budur.

Bende tam bilmiyorum lakin
[Resim: W19koL.jpg]

Soru bu bir hoca tarafından verildi ve kod kullanılmadan hazırlanması gerektiğini söyledi.
Sayfalar: 1 2