AccessTr.neT

Tam Versiyon: access üzerinden outlook ile excel formatında toplu veri gönderme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Selam arkadaşlar;
Ekteki veritabanımdaki bilgilerin mail olarak adresime gönderilmesini istiyorum.
Bununla ilgili  sağolsun OzanBey'in hazırladığı kod, hotmail ve diğer web tabanlı maillerde istediğim gibi
fiyatsorgu anaformumda bulunan altforumdaki  verileri aşağıdaki;
kalite:   en:  metraj:
kalite1  en1  3500
kalite2  en2  2200    
şeklinde alınıyor. Fakat outlookta nedenini anlamadığım (kod bilmeden de anlamanın zor olduğunu düşündüğüm) bir nedenden dolayı tablodaki veriler kayıyor.
Kesin çözüm olarak Excel sayfası olarak göndermeyi istiyorum. Bununla ilgili formda yapılmış bir çalışma var fakat bu rapor gönderiyor (https://accesstr.net/konu-excel-dosyasin...derme.html)
Ben forumdaki verileri göndermek istiyorum.

İlgiliniz için teşekkür ederim.
(04/01/2016, 20:36)mehmetb84 yazdı: [ -> ]Selam arkadaşlar;
Ekteki veritabanımdaki bilgilerin mail olarak adresime gönderilmesini istiyorum.
Bununla ilgili  sağolsun OzanBey'in hazırladığı kod, hotmail ve diğer web tabanlı maillerde istediğim gibi
fiyatsorgu anaformumda bulunan altforumdaki  verileri aşağıdaki;
kalite:   en:  metraj:
kalite1  en1  3500
kalite2  en2  2200    
şeklinde alınıyor. Fakat outlookta nedenini anlamadığım (kod bilmeden de anlamanın zor olduğunu düşündüğüm) bir nedenden dolayı tablodaki veriler kayıyor.
Kesin çözüm olarak Excel sayfası olarak göndermeyi istiyorum. Bununla ilgili formda yapılmış bir çalışma var fakat bu rapor gönderiyor (https://accesstr.net/konu-excel-dosyasin...derme.html)
Ben forumdaki verileri göndermek istiyorum.

İlgiliniz için teşekkür ederim.
Bu sorunun raporu Excel yoluyla mail ile gönderirken oluşan sorun bağlantısındaki sorudan farkı nedir?

İlgili kodu aşağıdaki ile değiştirip tekrar deneyiniz.

Sub BodyYenile()
Dim SatirSayisi, a As Integer
mtn_body = ""
mtn_body = " Sn. " & Me.g_kimlik & "<br />"
Me.fiyat_dalt.SetFocus
DoCmd.GoToRecord , , acFirst

SatirSayisi = Trim(Forms!fiyatsorgu!fiyat_dalt.Form.RecordsetClone.RecordCount) - 1

mtn_body = mtn_body & "<table><tbody><tr><td style='width:100px;'>Kalite:</td><td style='width:100px;'>En:</td><td style='width:100px;'>Metraj:</td></tr><tr>"

For a = 0 To SatirSayisi
mtn_body = mtn_body & "<td>" & [fiyat_dalt].Form![d_kalite] & "</td>"
mtn_body = mtn_body & "<td>" & [fiyat_dalt].Form![d_metraj] & "</td>"
mtn_body = mtn_body & "<td>" & [fiyat_dalt].Form![d_en] & "</td>"
If a <> SatirSayisi Then
mtn_body = mtn_body & "</tr><tr>"
End If
Me.fiyat_dalt.SetFocus
DoCmd.GoToRecord , , acNext
Next a
mtn_body = mtn_body & "</tr></tbody></table>"
mtn_body = mtn_body
Me.g_musteri.SetFocus

End Sub
Çok teşekkürler Ozan bey, sonunda kod istediğim gibi çalıştı. Diğer konudan farkı şuydu;buradan sonuç alamayınca doğrudan mail yoluyla değil de Excel ile outlook üzerinden yapmayı denemiştim,onunla ilgili rapor güncelleme sorunum vardı onu da cevaplamışsınız, tekrar teşekkür ederim.