AccessTr.neT

Tam Versiyon: Satış ortalaması alarak bir sonraki satış miktarını belirleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Sayın Hocalarım,

Yapmış olduğum çalışmamda  1 adet satış formum  var.Burada yapmak istediğim konu şu,
Özetle:
Müşteriye ilk satışımızda 2 adet Tavuk 30 adet Yumurta verdik.İkinci satışımızda ise 3 Tavuk
20 adet Yumurta verdik.
Ve bu müşterimizi abone yaptık ve yukarıda  her iki tarih arasındaki süreyi hesaplayarak
üçüncü satış tarihini,ve her iki satışta verilen ürün ile miktarların ortalamasını alarak
Üçüncü satıştaki ürün miktarını hesaplaması,
bu işlem birbirini tekrar ederek Abonemize ürün dağıtımı yapmak ve uyarı vererek Listeleme
yapmak.
 Biraz karışık oldu ama daha net nasıl ifade edebilirim bilemiyorum.İnşallah anlaşılmıştır.Bu konuda bana fikir ve yol gösterirseniz sevinirim.

Saygılarımla.
İyi çalışmalar.
şu şekilde olabilir.
tüm ürünler ayrı ayrı toplanır. ürün alış tarihleri arasındaki günler bulunur. ortalaması çıkartılır.

1. ürün alışı = 2 tavuk 10 yumurta tarih 01/01/2016
2. ürün alışı = 3 tavuk 20 yumurta tarih 06/01/2016
3. ürün alışı = 2 tavuk 17 yumurta tarih 12/01/2016

demekki müşteri 7 tavuk - 47 yumurta almış. bunları 12 gün içinde almış.

7/3 = 2,33 tavuk 15,66 yumurta ve siparişlerini saydırarak bunları çarptığınızda hemen hemen sayıları verecektir.

zaten sorunuzda siz bu tarz söylemişsiniz.takıldığınız konu nedir. örnek olmayınca da bir şey denemiyor.
sayın fascioglu,

sayın ozguryasin bey tarafından da belirtildiği üzere,
siz de takdir edersiniz ki,yazılı anlatımlar ya da resimler üzerinden edinilen bilgiler ile ayarlara veya kodlara dair anlatımların yapılması,inceleme yapılmaksızın yetersiz kalabilir.kaldı ki,konunuzda mesaj yoğunluğunun artması da muhtemeldir.

bu nedenle en uygunu hazırladığınız örnek uygulamanızı içeriğinde farazi gerçek dışı ve birkaç veri barındıracak şekilde (ve mümkünse,önceki sürüme göre de dahil ederek) konunuza dahil ediniz.

böylece,katılımcılar tarafından daha verimli bilgilendirmelerin ya da paylaşımların yapılmasına da imkan sağlamış olursunuz.

son olarak,
ilgili konu başlığında uygun görülen ifade değişikliği yapılmıştır.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Sayın Atoz112 hocam,
Cevabınız vede ilginiz  için çok teşekkür ederim.
Konuyla ilgili örnek ekte sunulmuştur,konuya ilaveten Müşteri Cari formuna Muşteri Durum diye bir alan ekledim,ve burada Onay kutusundan ABONE,MÜNFERİT diye metin kutuları koydum,onay kutusundaki müşteki durumunu satış formunada getirmek istedim.Olmadı.

Saygılarımla.
İnceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.
Sayın Ozan Hocam,

Cevap ve emeğiniz için çok teşekkür ederim.Hocam srg_aboneler sorgusundan alt form
yerine Liste kutusu oluşturdum.
Yalnız burada Listede veya alt formda Musterı adının çift yazılması yerine
Abone adının,Gelecektarihini Tek yazamazmıyız ?
Ayrıca alt formda yer alan verilerin gelecektarih bu gün ise,bu tarihten bir gün önce listelemesi ve uyarı msj.vermesini sağlamak mümkünmü.

Saygılarımla.
Sayfalar: 1 2