AccessTr.neT

Tam Versiyon: Metin kutularına veri aktarmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Arkadaşlar ekli dosyamda fatura arşivi adında bir form oluşturdum. Fatura girişinde girdiğimiz faturaları Fatura formundaki Fatura adına göre ara metin kutusunda arayarak aşağıdaki listede bulup üzerine tıkladığım fatura . Yan taraftaki metin kutularında göstersin nasıl yapılacağını bilmiyorum bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var. 

Arkadaşlar daha basit bir şekilde oluyorsa da olur. Yeter ki Faturalar arşivlensin ve arşivden istediğimiz faturayı sorgulayabilelim.
Kayıtlı olan verilerin aynını farklı tabloya aktarmak hatalı. Ayrıca veritabanınızda  bozulma olduğundan mdb olarak kaydettim.

İnceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.
Çok teşekkürler hocam.
Hocam bizim sorunumuz. Ayni kişinin birden fazla fatura kaydına izin vermemesi. Örneğin Ali demire ikinci bir fatura kesmek istediğimiz zaman yeni fatura olarak kayıt yapmıyor. Eski kayıtlı faturanın üstüne kayıt yapıyor.
(17/01/2016, 12:03)kenan827 yazdı: [ -> ]Çok teşekkürler hocam.
Hocam bizim sorunumuz. Ayni kişinin birden fazla fatura kaydına izin vermemesi. Örneğin Ali demire ikinci bir fatura kesmek istediğimiz zaman yeni fatura olarak kayıt yapmıyor. Eski kayıtlı faturanın üstüne kayıt yapıyor.

Konudaki örnek uygulamanıza eklediğiniz faturaarsiv isimli formu 1. mesajdaki anlatımınız doğrultusunda düzenledim. Form ile ilgili sıkıntı var ise belirtiniz.

Aynı kişiye birden fazla fatura kaydına izin vermiyor ise, uygun konu başlığı ile yeni konu açınız. Yeni veriyi hangi formdan eklediğinizi bilmiyorum ama eklediğim örnek uygulamada böyle bir problem yok.
Hocam açtım bütün konulara çözüm buldunuz bunun için size çok teşekkür ediyorum. Ayni kişiye farklı fatura olayına gelince yeni başlık açacağım.