AccessTr.neT

Tam Versiyon: Kare Kod (QR Kod) Ekleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Herkese merhaba küçük bir problemim var esasen problem de değil sadece daha kullanılabilir hale getirmek için mevcut barkodlarımızı ve bundan sonraki olacak olan barkodları QR CODE yani kare kod formatında almak istiyorum. Uzun süredir aklımda ama fırsat bulamamıştım. Son açılan konuları okurken gördüm ve aklıma geldi. Daha önce böyle bir uygulama yapan var mıdır?
https://accesstr.net/konu-karekod.html?page=2 bağlantısındaki konuyu inceleyiniz.

Ayrıca Activex olmadan internet ile online çalışan qr generator entegre edilebilir. Formda bulunan resim denetimine barkod yansıtılabilir. Sayfanın sağ üst kısmında çalışan dinamik qr kod benzeri yapılabilir.
Şu işe başladığımdan beri her şeyim mümkün olduğunu sadece yoğurdu nasıl yiyeceğine karar vermek gerektiğini öğrendim.Yine aynı durumla karşı karşıyayım. Activex'i indirdim. VB kod ekranını açtım ve tools menüsünden ADD Reference dedim. Başarılı bir şekilde QR CODE eklentisini kuruldu. Access nesnesi olan bir alanı qrcode formatına nasıl çevireceğim. Daha önce modül yazılmış ve barkoda(1d code39) ihtiyacı olduğu zaman modülü çağırıyor. daha önceki konuda verilen örneği incelediğimde herhangi bir modül çağırmamış ( QRCtrl.Data = "tufan" ) kare kodun içine "tufan" yazdırmış. eğer örnekteki gibi oluyorsa bende neden olmadı Img-cray olmuyorsa qrcode için modül bulamadım Img-cray
sayın tufanbal,

Site Kuralları sayfasında yazılı hususları tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte,
içeriğinde farazi gerçek dışı ve sonuçları görebilmek adına da birkaç veri olacak şekilde örnek uygulamanızı konunuz dahil ediniz.

ayrıca,siz de takdir edersiniz ki,Site Kuralları gereği;
sadece ifadeler ya da bilgisel bazda açıklamalarda bulunmak çözüme yetersiz kalacak ya da konunuzdaki mesaj yoğunluğu artmış olacak

denemeriniz neticesinde olası soruna veya hataya maruz kalıyorsanız hem bunların tam açıklamasını (tanımlamasını) yazınız hem de en uygunu olduğu esnadaki ekran görüntülerini dahil ediniz.

incelemeler neticesinde,
katılımcılar tarafından uygun görülebilecek bilgilendirmelerin ya da paylaşımların yapılması olasıdır.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Mevcut siteden gerekli activex i indirip kurulumunu yaptıktan sonra şu şekilde basit bir uygulama yapıp denedim. Lakin kare kodun içine sitenin reklamını yapıyor. Malum demo olduğu da sitede yazıyor zaten.

Not: hazırladığım örnekte rapor nesnesinin içinde gizli alanlar mevcut. Kare kod alanını sağa çekip görebilirler.
Kullanılan ocx'in full sürümü 94$

Ocx ve activex olmadan form üzerine eklenecek webbrowser'a chart.apis.google.com dan barkod aktarılabilir.

dim GMetin, Baglanti as string
dim Boyut as integer
Boyut =200
GMetin="Barkod metni buraya"

Baglanti = "http://chart.apis.google.com/chart?chs=" & Boyut & "x" & Boyut & "&cht=qr&chld=H|0&chl=" & GMetin
WebBrowser.Navigate (Baglanti)

Sitenin kaynak kodlarından kopyaladım. Kodu deneyip bilgi veriniz. Cepten yazdığım için deneyemedim
Bu resim kod ile uygulama ile aynı dizinde bulunan klasöre indirilip formdaki resim denetimine aktarılabilir.

https://accesstr.net/konu-web-browserdak...tarma.html
Sayfalar: 1 2