AccessTr.neT

Tam Versiyon: exceldeki linkleri acces tablosuna almak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Resmi yazıların arşivlendiği bir program ve istediğimde o evraka ulaşabileceğim bir arama butonu yapmak istiyorum. Öncelikle bana verilen bir Excel dosyası var. Bu Excel tablosunda resmi yazıların sayılarına köprü vermişler.Tıklayınca o resmi yazı pdf formatında açılıyor. Ben o linkleri accesste tabloya alsam ona göre bir form sorgu vb yapsam diye düşündüm. ama excelldeki köprüler çalışmıyor, text olarak alıyor. Bu köprüler accees tablosunda nasıl çalışır? zira binlerce evrak var ve hepsine yeniden köprü girmek ölüm demek. Bu konuda çok aradım ama sorunuma çözüm bulamadım.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...
excel örneği ekte. bu tabloyu accese linkleriyle birlikte nasıl çekerim?
Hayırlısı olsun Img-grin
Merhaba

Link adreslerinin gözükmesi için bir makro yazdım.

Ekteki uygulamayı açın.

Görünüm / Makrolar altındaki "Göster" isimli makroyu çalıştırın.

G kolonuna Link adresleri gelecektir.
(04/02/2016, 18:06)POWER yazdı: [ -> ]Merhaba

Link adreslerinin gözükmesi için bir makro yazdım.

Ekteki uygulamayı açın.

Görünüm / Makrolar altındaki "Göster" isimli makroyu çalıştırın.

G kolonuna Link adresleri gelecektir.

Teşekkür ederim çalışma güzel olmuş fakat ben bu makroyu diğer sayfalarımda yaptığım zaman sadece dosya adı görünüyor örnekler aşağıda: Dosya yolunun çıkması için ne yapabilirim?Özel bir uygulama yaptınız mı? Sizin yapmış olduğunuz dosyada oluyor ama bende bulunanlara uyguladığımda sadece pdf ismi çıkıyor?

[Resim: 14546639351.jpg]

2-
[Resim: 14546640001.jpg]
Diğer sayfalarda yapabilmek için kodlamada değişiklik gerekiyor.Ama 2-3 sayfalık ekleme yapın
onun üzerinden yapayım ve yapacaklarınızı anlatayım.
sayın miciface,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak,
alternatif olması adına hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Sayfalar: 1 2