AccessTr.neT

Tam Versiyon: Güncelleme Sorgusu ve Personel Takip Programı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Mrb değerli forum üyeleri;
Daha önce açmış olduğum konuya paralel olarak programı geliştirmeye devam ediyorum.

Güncelleme sorgusunda ve ilişkiler kısmında tıkandım kaldım,sizlerin yardımlarına ihtiyacım var.

Rica etsem şu konumda https://accesstr.net/konu-personel-giris...#pid132210 9. mesajımda da belirttiğim gibi güncelleme sorgusunu oluşturmama yardımcı olur musunuz??

Bir de ilişkiler kısmında nasıl bir ilişki kurmalıyım..
Amacımız
1-TC ye göre(Kişiye göre) iki tarih arasında giriş-çıkış saatlerini gösteren rapor almak
2-İki tarih arasında toplu (personel listesine göre) giriş-çıkış saatlerini gösteren rapor almak.

Şimdiden tşk ederim..
19.02.2016 tarihinde giriş yapan birinin, 20.02.2016 tarihinde çıkış yapma durumu var mı?
sayın mehami,

öncelikle;
aşağıda bağlantısı yazılı konudaki tüm başlıklardaki hususları tekrar incelemeniz yerinde olacaktır kanısındayım.

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Değerli Ozan ve Atoz hocalarım;
İlginize çok tşk ederim..Çok tşk ederim atoz hocam güncelleme sorgusunu sayenizde hallettim.Hepsi adlı tabloya giriş-çıkış tarih ve saatleri TC'ye göre kayıt ediyorum.Buraya kadar sorun yok..

Lakin raporlama kısmı için oluşturmuş olduğum srg_hepsi adlı sorguyu rapora bağlayıp raporu açtığım zaman ilginç bir durumla karşılaşıyorum; tüm personel aynı saatte giriş yapmış,aynı saatte çıkış yapmış gibi gözküyor ve nedense kayıt sayısını da çoğaltıyor resimde gözüktüğü gibi..
[Resim: 14560937841.png]

Nerede nasıl bir hata yapıyorum anlamış değilim..Yardımcı olur musunuz??

Yapmak istediğimiz şey;
1-İki tarih arasında kişiye göre giriş-çıkış tarih ve saatlerini gösteren rapor almak,
2-İki tarih arasında tüm personele göre giriş-çıkış tarih ve saatlerini gösteren rapor almak,

Ozan hocam sorunuzun cevabı;Giriş yapan kişi aynı gün çıkış yapmak zorunda olsun..Çıkış yapmadıysa bir sonraki gün giriş yapamasın..Önce bir önceki günün çıkışını yapsın daha sonra yeni gün için giriş yapabilsin..

Not:
1-Aynı gün için (aynı tarih için) bir personel giriş yapmadan çıkış yapamasın..
2-Daha önce giriş yapmış olan personel çıkış yapmadan, bir sonraki gün giriş yapamasın.Önce bir önceki gün için çıkış yapsın,daha sonra yeni tarih için giriş yapsın.

Örnek uygulama ektedir..Öneri ve yardımlarınızı bekliyor saygılar sunuyorum..
Personel isimli tabloda, tc alanının veri türü not olarak belirlenmiş. Bunun sayı olarak değiştirilmesi gerekli.

Sorguya personel ve hepsi tablolarını eklemişsiniz, ancak bu iki tablo arasında ilişkilendirme yok, tc alanlarının ilişkilendirilmesi gerekli.

Ayrıca, uygulama henüz tasarım aşamasında iken formların kısayol menülerini kapatmayınız.
inceleyip olumlu-olumsuz bildirimde bulununuz.
Sayfalar: 1 2