AccessTr.neT

Tam Versiyon: Giriş şifresi Oluşturmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba hocalarım eklediğim programda giriş şifresi yapmaya çalıştım. Şifre formu açıldığı zaman Açılan Kutuda kullanıcı adını seçiyorum isim Açılan Kutuya almıyor. Benim istediğim şifre ekranı açıldığı zaman  açılan kutuda kullanıcı adını seçtikten sonra şifreyi yazıp giriş butonuna tıkladığım zaman Gelir Gider (MUHASEBE) ekranı açılsın.
Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var.
1-) Açılan kutunun satır kaynağı olan sorguya "KULLANICILAR" yazmışsınız,
Kullanıcılar isimli tabloda 2 tane alan var. Ancak sizin açılan kutunuzun sütun sayısı 1 ve ilişkili sütun değeri 0,
bu yüzden seçim yapılamıyor. sütun sayısı 2, genişlikler 5;0 ve ilişkili sütun 1 olmalı.
2-) Formun kayıt kaynağı yok ancak açılan kutunun denetim kaynağı KullaniciAdi, kayıt kaynağı yok ise denetimin denetim kaynağıda olmaz, seçim yapılamasının diğer nedeni de bu.

3-) If Metin2.Volue = Dlookup ("Sifre", "KULLANICILAR", "KULLANIC ADI HATALII='" & Açılan_Kutu15.Value & " ' ") Then

şeklinde kod eklemişsiniz. ancak Dlookup kriteri olan alan KULLANIC ADI HATALII şeklinde alan tabloda yok. Bunun Sifre olarak değişmesi gerekl.i Ayrıca Volue diye birşey de yok. Bunun Value olması lazım.

4-)Kod içerisinde bulunan GoTe tanımlamasıda hatalı bunun da GoTo olması lazım.
Hocam kodlardan fazla anlamıyorum yazdıklarınız uygulamaya çalıştım. Hata veriyor bir türlü başaramadım.
Hocam yazdıklarınızı eklediğim programa uygulayarak eklerseniz sevinirim. Saygılar.
(27/02/2016, 00:20)kenan827 yazdı: [ -> ]Hocam kodlardan fazla anlamıyorum yazdıklarınız uygulamaya çalıştım. Hata veriyor bir türlü başaramadım.
Hocam yazdıklarınızı eklediğim programa uygulayarak eklerseniz sevinirim. Saygılar.

Kusura bakmayın, malesef düzenleyip ekleyemem. Çünkü 57 konunuz var ama kod bilginiz yok denecek kadar az. Bunun sebebi ben veya diğer arkadaşlar her sorunuza cevabı uygulamanız düzenleyerek ekliyoruz. Bu yüzden öğrenemiyorsunuz.

2. mesajda gerekli açıklamayı yaptım, bence biraz daha uğraşın. Yine yapamazsanız açıklamaya göre düzenlediğiniz örneği ekleyiniz.
Hocam Son eklediğim uygulamaya bakabilirmisiniz. Çok uğraştım yine açılan kutuda kullanıcı ismini seçmeme izin vermiyor. Şifre işleminde yaptığım değişikliğin doğru olup olmadığını da bilmiyorum.
kontrol edip geri bildirimde bulununuz.

kod içeriği:

Kod:
Dim OZGUR As New ADODB.Recordset
OZGUR.Open "KULLANICILAR", CurrentProject.Connection, adOpenKeyset, adLockOptimistic
OZGUR.Find "[KullaniciAdi]='" & Me.Kullanici.Column(0) & "'"
If Me.Kullanici.Column(1) = Me.Metin2 Then
DoCmd.OpenForm "MUHASEBE"
Else
MsgBox "ŞİFRE YANLIŞ", vbCritical, "bİLGİ"
End If
OZGUR.Close: Set OZGUR = Nothing
Sayfalar: 1 2