AccessTr.neT

Tam Versiyon: Denetime yazdıkça alandaki verinin devamını otomatik yazdırmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
merhaba arkadaşlar elimde çok güzel depo programı var fakat malzeme çıkışı yaptığım yerde teslim alan yere ustaları isimleri baş harfini yazarken devamını kendı getirmesini istiyorum aynı malzemedeki gibi olsun bu konuda bana yardım edecek arkadaş var mı.2 ricam ise tam ekran olması programın.resim yükleyecem sorunlu olan seylerı göstercem.programın şifresi ve kullanıcı adı "," virgüldür .şimdiden teşekkür ederim

[Resim: 14579469401.png]

[Resim: 14579469422.png]
Sayın metince54 sakarya,

Öncelikle,Site Kuralları sayfasında yazılı hususları tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte;

1)
Lütfen,hangi form ya da formlarda işlem yapılmasını talep ediyorsanız direk bunların isimlerini yazınız ki,uygulamanızdaki gibi çoklu formlarda form arama durumları ile zaman kaybı olmaması adına.

Lütfen,konu başlığınızı;asıl talebiniz ne ise ona göre yazınız.”yardım” ya da benzeri ifadeler ile kullanmayınız ki;benzeri sorunlara maruz kalabilecekler için aramalarda alternatif konu edinmelerine de imkan sağlanabilsin.

2)
Alıntı:...ustaları isimleri baş harfini yazarken devamını kendı getirmesini istiyorum...

ifadenize yönelik olarak;alt formda arama harici direkt alt formdaki denetim üzerinde yazdıkça otomatik tamamlamasını kast ediyorsunuz?

eğer kast ettiğiniz bu ise,aşağıdaki bağlantıda yer alan konuyu ve örneğini inceleyiniz.

Metin Kutularında Otomatik Tamamlama

Yoksa,alt formların üzerinde harici olarak bulunan denetimleri kriter olarak kullanıp bu kriterlere göre mi arama yapmak ve arama yaparken alt formda mı belirsin istiyorsunuz?

Eğer bu son belirtilen geçerliyse,aşağıdaki bağlantıda yer alan konuyu ve içeriğindeki örneği inceleyebilirsiniz.

Form Üzerinden Veri Arama

tam olarak istediğinizi,eğer net ifadeler ile açıklayıcı şekilde belirtirseniz,daha geçerli bilgilendirmeler ve direkt çözüm odaklı paylaşımlar edinebilirsiniz.

3)
Alıntı:...aynı malzemedeki gibi olsun...

ifadenize yönelik olarak;hangi malzeme denetiminden bahsediyorsunuz?

4)
Son olarak;
Formu tam ekran kullanabilmek için,isterseniz her bir formun AÇILDIĞINDA olay yordamına
Kod:
DoCmd.Maximize

Kod satırını yazabilirsiniz.bu komutu,raporlarınızın AÇILDIĞINDA olay yordamına da ekleyebilirsiniz.fakat,raporların ÖZELLİKLER-DİĞER sekmesinde AÇILAN ve KALICI satırlarını EVET olarak işaretlemeniz de gerekmektedir.

5)

Alıntı:...programın şifresi ve kullanıcı adı "," virgüldür ...

ifadenize dair;
konularınıza örnek eklemeden öncesine dair,aşağıdaki bağlantıda yer alan konuyu incelemenizi faydalı olacaktır.özellikle,ikinci başlık altında yazılanları inceleyebilirsiniz.böylece,incelemelerde zaman kayıplarına veya düzenlemelerde bulunmaya (ayarları değiştirmeye) gerek kalmaksızın direkt muhatap olabilmek adına.

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
sayın metince54 sakarya,

konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.

şüphesiz,işlemleriniz tamamlanmış ve sorununuzu çözmüş de olabilirsiniz.site içi aramalarınız neticesinde sitede yer alan konuları ve örnekleri incelemelerinizin sonucu ile bazı gelişimler elde etmiş de olabilirsiniz...bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Konu;

gerek paylaşılan bilgiler neticesinde çözüme kavuşturuldu düşüncesi ile ve gerekse de
konu sahibinin zaman zarfında ayrıntılı geri dönüş bildirimleri olmaması nedeni ile,
(gerektiğinde konu sahibinin geri bildirim hakkı saklı kalmak üzere)

Cevaplanmış Sorular kategorisi içerisine taşınmıştır.

bilginize.