AccessTr.neT

Tam Versiyon: Dosya Yolu Kaydetme ve Dosyayı Açma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba,

Seçtiğim dosyanın yolunu bir metin kutusuna getiriyorum, oradan da tablodaki "köprü" olarak tanımladığım alana kaydediyorum. 

Farklı bir formda, dosya numarasını seçip, dosya bilgilerini forma çağırıyorum. Buraya dosya yolunu da çağırıp, dosyayı açabilmek istiyorum.

Ama köprüyü tablodan açmak istediğimde açamıyorum. Dosya yoluna çift tıkladım olmadı, sağ tıkla köprüyü aç dedim yine olmadı. 

Dosyayı veritabanına eklemeden, sadece dosya yolu ile açmanın bir yolu yok mu? Veritabanının boyutu büyüsün istemiyorum.
sayın Allback,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;
öncelikle,eklediğiniz örnek uygulamayı,kendi adıma;zaman bulunamadığından dolayı inceleme imkanım olmadı.

fakat,ilk etapta bir cevap verebilmiş olmak için,şu açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

mevcut formunuzun üzerinde yer alan dosya yolunun olduğu denetimin yanına bir buton ekleyip (veya ilgili dosya yolu denetiminin TIKLANDIĞINDA olay yordamı içerisine de olabilir) aşağıdaki kodu satırını dahil etmeniz yeterli olacaktır.

Kod:
Application.FollowHyperlink Me.dosya_yolunun_yazili_oldugu_denetimin_adi

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
(15/03/2016, 18:38)atoz112 yazdı: [ -> ]sayın Allback,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;
öncelikle,eklediğiniz örnek uygulamayı,kendi adıma;zaman bulunamadığından dolayı inceleme imkanım olmadı.

fakat,ilk etapta bir cevap verebilmiş olmak için,şu açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

mevcut formunuzun üzerinde yer alan dosya yolunun olduğu denetimin yanına bir buton ekleyip (veya ilgili dosya yolu denetiminin TIKLANDIĞINDA olay yordamı içerisine de olabilir) aşağıdaki kodu satırını dahil etmeniz yeterli olacaktır.

Kod:
Application.FollowHyperlink Me.dosya_yolunun_yazili_oldugu_denetimin_adi

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

Çok teşekkür ederim...