AccessTr.neT

Tam Versiyon: Veritabanından kayıt görüntüleme yardım
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Access de fazla tecrübem yok sitenizi ilgi ile izliyorum ancak sorunu aşamadım gitti [Resim: img-cray.gif] Veritabanım da bir form oluşturdum ve liste kutusunda sıralamayı da başardım. Listede arama olayını da hallettim fakat listede gezildikçe o kayıta ait diğer verilerin ekrana getirilmesini başaramadım. Yardımınıza ihtiyacım var. 
sayın megasoftware,

öncelikle;
eklediğiniz uygulama üst sürüm olması nedeni ile kendi adıma inceleme imkanım olmamaktadır (önceki sürüme göre farklı kaydetme işlemini sağladığınız bu sürümleri kullanan katılımcıların da konunuza dahil olmasını sağlayabilirsiniz) fakat,

talep ettiğiniz gibi listedeki kayıtların form üzerindeki denetimlere aktarılması hususuna dair,aşağıda bağlantısı yazılı konuyu ve ilk mesajdaki örnek uygulamayı inceleyiniz.

Form Üzerinden Veri Arama

uygulamadaki listenin ÇİFT TIKLANDIĞINDA olay yordamını inceleyiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Sorun listelemekte değil listeledim listede gezildikçe verilerin text yada label lere aktarılmasında Img-cray PC de değilim daha sonra mdb olarakta aktarım olmazsa
sayın megasoftware,

önceki mesajda bağlantısı verilen konudaki uygulamayı incelemenizi önermenin nedeni listelemeniz için değil aksine bahsettiğiniz gibi liste içerisinde hareket ettikçe form üzerindeki denetimlerde kayıtların gösterilmesi içindi.tekrar inceleyebilirsiniz.

elbette,eklediğiniz uygulamanın önceki sürümünü de dahil etmeniz faydalı olacaktır.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Güncelleştirme sonrasında olayındaki Kodları aşağıdaki ile değiştir.

Dim rs As New ADODB.Recordset

SQL = "SELECT * FROM PS3 WHERE (((Ad)=""" & Me.Liste & """));"
rs.Open SQL, CurrentProject.Connection, adOpenKeyset, adLockOptimistic

If Not rs.BOF Then
Me.Tarih.Caption = rs("Tarih")
Me.Boyut.Caption = rs("Boyut")
Me.Oyuncu.Caption = rs("Oyuncu")
Me.Video.Caption = rs("Video")
'Me.Resim.Caption = rs("Resim")
End If
rs.Close
Set rs = Nothing

Me.Ad.Caption = "BLES012345" & " - " & Liste.Value

Referanslara microsoft activex data Object 2.x library referansını ekle.
Merhaba,

Dosyanızı elimden geldiğince düzenledim. 

Ek olarak kaydettiğiniz resimleri nasıl getireceğimi bilmiyorum. O kısma da üstadlar yardımcı olacaktır.
Sayfalar: 1 2