AccessTr.neT

Tam Versiyon: Eksik İşleç Hatası
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba,

Açık olan bir formda bulunan listedeki isme çift tıklayarak başka bir form açıyorum ve buraya personel bilgilerini getiriyorum.

Seçenek Grubu olarak eklediğim düğmelere veri çekmek istediğimde eksik işleç hatası alıyorum. Yazdığım kod aşağıdaki gibidir.

Kod:
Forms.personel_formu.cerceve = DLookup("[statu]", "personel_kayit_tablosu", "[adsoyad]=" & Me.txtablo.Column(0) & "")

Kodu aşağıdaki gibi değiştirince (tek tırnak ekleyince) hata almıyorum ama bu sefer de seçenek düğmelerine seçimler gelmiyor. 

Kod:
Forms.personel_formu.cerceve = DLookup("[statu]", "personel_kayit_tablosu", "[adsoyad]='" & Me.txtablo.Column(0) & "'")

Nerede hata yapıyorum acaba?
Forms.personel_formu.cerceve = Dlookup ("[statu]", "personel_kayit_tablosu", "[adsoyad]='" & Me.txtablo.Column(0) & "'")
kodunu kullanınca çalışıyor.
(31/03/2016, 12:31)ozanakkaya yazdı: [ -> ]
Forms.personel_formu.cerceve = Dlookup ("[statu]", "personel_kayit_tablosu", "[adsoyad]='" & Me.txtablo.Column(0) & "'")
kodunu kullanınca çalışıyor.

Çok enteresan, dünden beri her haliyle denedim. Hatta yukarıda da paylaştım kodu, şimdi nasıl çalıştı anlam veremiyorum.

Konu taşınabilir.