AccessTr.neT

Tam Versiyon: formülde #Hata ve #Hata
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Değerli arkadaşlar, yapmış olduğum programda "ilişkisi olmayan" kısımlara formülle hesaplama yaptırdım, hesaplamalar veri olursa sorunsuz çalışıyor. Ama ben veri yokken 0,00 tl yazmasını istiyorum. Yardım edermisiniz?
sayın erhantasarim,

Site Kuralları gereği örnek uygulamanızı eklediğiniz takdirde daha verimli çözümler elde edebilirsiniz.

son olarak;
NZ Fonksiyonu ifadesini site arama sayfasında araştırmayı deneyiniz.

ayrıca;
Format Fonksiyonu ile ilgili konuları da inceleyebilirsiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
(31/03/2016, 21:58)atoz112 yazdı: [ -> ]sayın erhantasarim,

Site Kuralları gereği örnek uygulamanızı eklediğiniz takdirde daha verimli çözümler elde edebilirsiniz.

son olarak;
NZ Fonksiyonu ifadesini site arama sayfasında araştırmayı deneyiniz.

ayrıca;
Format Fonksiyonu ile ilgili konuları da inceleyebilirsiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

Merhaba ekledim, yardım eder misiniz
1-Stok hareketlerinde formül var
2-Cari hesaplar formunda da var
(31/03/2016, 22:12)erhantasarim yazdı: [ -> ]1-Stok hareketlerinde formül var

uygulamanızı inceledim,

1-) "Stok hareketleri"nin ne olduğunu bulamadım,
2-) Cari hesaplar isminde form yok.

Site Kuralları:

3-b) Ekleyeceğiniz dosyaların içinde resim vb. yer kaplayacak şeyleri siliniz. Gereksiz tüm verileri silip sadece sorunu anlatacak örnek veri giriniz ve asla gerçek şahıs/kurumlara ait veri bırakmayınız. 
3-c) Uygulamanız ile birlikte resim klasörü, yedek klasörü vs. örnek uygulama harici gereksiz döküman eklemeyiniz.
3-d) Dosyanızda önce Access ile Veritabanı Sıkıştır ve Onar işlemini uygulayınız. Daha sonra herhangi bir sıkıştırma programı ile (WinRar/WinZip/7Zip vb.) Sıkıştırma Yöntemi En İyi (Best) olacak şekilde sıkıştırınız. 
[Resim: bilgi.png] Bakınız: Dosya Düzenle Onar ve WinRar ile Sıkıştırma İşlemi Resimli Anlatım [Resim: external_link.png]

5-) Konu açarken sorununuzu açık bir şekilde ifade etmelisiniz. Sorunuz ile ilgili (3. maddede anlatıldığı gibi) eklediğiniz örnek uygulamadaki form, rapor, sorgu vs. nesne isimlerini mutlaka belirtiniz. Sorunuzu mutlaka konuya yazınız, sorunuzu Accessform üzerine yazmayınız, konuya soru veya resim içeren slayt veya doküman eklemeyiniz. 
(01/04/2016, 09:43)ozanakkaya yazdı: [ -> ]
(31/03/2016, 22:12)erhantasarim yazdı: [ -> ]1-Stok hareketlerinde formül var

uygulamanızı inceledim,

1-) "Stok hareketleri"nin ne olduğunu bulamadım,
2-) Cari hesaplar isminde form yok.

Site Kuralları:

3-b) Ekleyeceğiniz dosyaların içinde resim vb. yer kaplayacak şeyleri siliniz. Gereksiz tüm verileri silip sadece sorunu anlatacak örnek veri giriniz ve asla gerçek şahıs/kurumlara ait veri bırakmayınız. 
3-c) Uygulamanız ile birlikte resim klasörü, yedek klasörü vs. örnek uygulama harici gereksiz döküman eklemeyiniz.
3-d) Dosyanızda önce Access ile Veritabanı Sıkıştır ve Onar işlemini uygulayınız. Daha sonra herhangi bir sıkıştırma programı ile (WinRar/WinZip/7Zip vb.) Sıkıştırma Yöntemi En İyi (Best) olacak şekilde sıkıştırınız. 
[Resim: bilgi.png] Bakınız: Dosya Düzenle Onar ve WinRar ile Sıkıştırma İşlemi Resimli Anlatım [Resim: external_link.png]

5-) Konu açarken sorununuzu açık bir şekilde ifade etmelisiniz. Sorunuz ile ilgili (3. maddede anlatıldığı gibi) eklediğiniz örnek uygulamadaki form, rapor, sorgu vs. nesne isimlerini mutlaka belirtiniz. Sorunuzu mutlaka konuya yazınız, sorunuzu Accessform üzerine yazmayınız, konuya soru veya resim içeren slayt veya doküman eklemeyiniz. 

Merhabalar şu şekilde olacak; FORM SIRALAMASI

=CARİDEKİ=
ANAMENU/CARİ MÜŞTERİ KART GİRİŞİ/ CARİ HESAP DURUMU SEKMESİ

=ÜRÜNLERDEKİ=
ANAMENU/ÜRÜN GİRİŞİ VE STOK HAREKETLERİ/ÜRÜN STOK HAREKETLERİ SEKMESİ
urunler isimli formda,

Metin73'ün denetim kaynağına

=Nz(DSum("SatilanAdet";"stok_hareketleri";"[ÜrünNo]=" & [ÜrünNo]);0)

Metin79'un denetim kaynağına

=Nz(DSum("AlinanAdet";"stok_hareketleri";"[ÜrünNo]=" & [ÜrünNo]);0)

kodu ekleyerek deneyiniz.

cari_kart isimli formdaki hesaplamalarıda alt formdaki alan yerine Dsum kodu ile hesaplatınız.

Metin159'un denetim kaynağına 

=Nz(DSum("[Genel Toplam]";"mal_alislari";"[MNO]=" & [MNO]);0)
şeklinde yazabilirsiniz.

Ayrıca, yapılmaması gereken ölümcül hatalar konusunu mutlaka inceleyiniz. Tablodaki alan isimleri ve formlardaki denetim isimleri ileride sıkıntılara yol açabilir.
Sayfalar: 1 2