AccessTr.neT

Tam Versiyon: Hafta İçi Ötelemeleri
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar,

Daha önce ekteki güzel çalışmayı göndermiştiniz bana. Öncelikle bunun için tekrar teşekkür ediyorum. Bu çalışma bildiğiniz üzere şunları öteleyerek iş gününü hesaplıyordu;

-Hafta sonlarını (Cumartesi Pazar)
-Tatiller tablosundaki tatil günlerini

Şimdiki ihtiyacım ise, yine bu uygulamanın biraz modifiye edilmesi ile ilgili. Ama nasıl yapacağımı tam olarak bilemedim; Şimdi şunların ötelenmesini istiyorum;

-Hafta içi günlerini (Pztesi......Cuma)
-Tatiller tablosundaki tatil günlerini.

Bu sayede sadece hafta sonu çalışmalarını organize edebileceğim. Yardımcı olursanız sevinirim;

Tşk..
Modüldeki fonksiyonu aşağıdaki ile değiştirerek deneyiniz.

Function addWorkDays(addNumber As Long, Date2 As Date) As Date

Dim finalDate As Date
    Dim i As Long, tmpDate As Date
    tmpDate = Date2
    i = 1
    Do While i <= addNumber
        If Weekday(tmpDate) <> 2 And Weekday(tmpDate) <> 3 And Weekday(tmpDate) <> 4 And Weekday(tmpDate) <> 5 And Weekday(tmpDate) <> 6 And _
            DCount("*", "tblHolidays", "HolidayDate = " & Format(tmpDate, "\#mm\/dd\/yyyy\#")) = 0 Then i = i + 1
        tmpDate = DateAdd("d", 1, tmpDate)
    Loop

Do While Weekday(tmpDate) = 2 Or Weekday(tmpDate) = 3 Or Weekday(tmpDate) = 4 Or Weekday(tmpDate) = 5 Or Weekday(tmpDate) = 6 Or _
        DCount("*", "tblHolidays", "HolidayDate = " & Format(tmpDate, "\#mm\/dd\/yyyy\#")) <> 0
        tmpDate = DateAdd("d", 1, tmpDate)
    Loop

addWorkDays = tmpDate
End Function