AccessTr.neT

Tam Versiyon: Çıkan Neticeleri Sığdırmak ve Kopyalamak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5
Selamun Aleyküm .Arkadaşlar dinamik arama yapan bir sözlük veritabanım var. Bu programlama işlerinden pek anlamam. Arapça-Arapça bir sözlük yukarıdaki kutuya yazıyorum ve filtreleme yapılıyor. Ama ben yazıların kutucuklara sığmasını istiyorum, kesiyor ve tamamını göstermiyor. Özellikle manalarını. Bununla birlikte birlikte seçtiğim kısımları öylece kopyalamam mümkün mü? Allah razı olsun...

[Resim: 14615284351.png]
Sayın uiakouwr,

Gördüğüm kadarıyla forma liste kutusu eklemişsiniz.

Liste kutusunda verileri uzunluğuna göre sığdıramazsınız.

Seçilen satırı çift tıklayarak metni içeren yeni form açtırabilirsiniz.

Yapamazsanız örnek uygulamanızı ekleyiniz yardımcı olalım.
sayın uiakouwr,

sayın ozan bey'in yazdıklarına ilave olarak;
bir diğer alternatif öneri olması adına,

form üzerine yeni bir metin denetimi ekleyip KAYNAK satırına

Kod:
Me.yeni_metin_denetimi_adi = DLookup("mana_alan_adi", "tablo_yada_sorgu_adi", "id_alan_adi = " & Me.listbox_denetim_adi)

örnek kalıbında yazılı olan denetim adlarını kendi uygulamanıza göre değiştirmek sureti ile listedeki MANA değerine denk gelen bilgiyi aktarmayı deneyebilirsiniz.ardından,bu yeni denetimdeki değeri istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

yine belirtildiği üzere,örnek uygulamanızı da ekleyebilirsiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Cevaplarınız için sağolun, eksik olmayın...
Buraya eklemem daha iyi olacaktır ama boyutu fazla.  Img-grin
sayın uiakouwr,

Alıntı:Buraya eklemem daha iyi olacaktır ama boyutu fazla.  [Resim: img-grin.gif]

Denedim yüklenmedi

ifadenize yönelik olarak;

uygulamanızın miktarının yüksek olması dolayısı ile;üst menüden düzenle ve onar seçeneğini seçmek sureti ile miktar azaltımında bulunabilirsiniz ya da ARAÇLAR-BAŞLANGIÇ-GEÇERLİ VERİTABANI-UYGULAMA SEÇENEKLERİsekmesindeki KAPATIRKEN DÜZENLE seçeneğinin işaretli olmasını sağladığınız takdirde,veritabanınız kapatılıp çıkıldıktan sonra,kullanım miktarında değer düşmesi elde edilir.

ayrıca,bir klasöre ekleyip zipli olarak konunuza dahil etmeyi deneyiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Yükledim linki yukarıda Hocam.
Şu kelime ile arama yapabilirsiniz احتمال
Ben aslında hazırını bulup değerleri değiştirdim. Bu hazır form hepsini listeliyor, arama yapınca filtrelediklerini koyuyor. Sadece aradığım kelimelerin ekrana sığmış olarak çıkmasını istiyorum. Hepsinin orada gözükmesine gerek yok.
Sayfalar: 1 2 3 4 5