AccessTr.neT

Tam Versiyon: nesneleri hizalama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
selam
geçenlerde yine sormuştum ve sonucu iyi gibi idi fakat performans la ilgili sıkıntı verince yeni yollar aramaya başladım

formda belirli sayıda metin kutusu var bunları tablodaki sayı alanındaki değere göre yan yana getirmek 
tabloya yeni bir alan eklendiğinde yine sayı alanına göre hali hazırdaki metin kutularını (etiket-label de olabilir) yanına devam etmesi

örnek ektedir

yeni örnek

resim [Resim: do.php?img=6133]

selam
bir önerisi olan varmı
Merhaba, formun ekrandaki büyüme oranına göre yapılabilir mi bilmiyorum. Fikri olan diğer arkadaşlar görüş belirtir.
Forma eklenen metin kutularının isimlerine göre alt formdaki sayı kadar metin kutusu gösterilebilir. 30 tane metin kutusu eklersin, (poz_1, poz_2, poz_3,poz_4,.......... poz_30.)

alt formda ilk satırda 5 yazıyorsa poz_5'e kadar olanların visible özelliği true olur, diğerleri false olarak kalır.
sayın ozan bey

bu visible ile olmuyor denedim resimde poz1 dediğimiz sarı textler ile poz 2 textlerin arasında boşluk oluşmalı

aslında istediğim basit ama 1 haftadır uğraşıyorum ve içinden çıkamadım

formda hali hazırda 30 civarı metin kutularım var bunlar formun bir köşesinde beklemekte
kullanıcı hareket tablosuna sayı girdiği zaman bu sayıya göre formun sol üst köşesinden baz alarak 1-2-3 gibi yan yana gelmesi

yine
hareket tablosuna yeni bir sayı girildiğinde ilk dizilimin arasında biraz boşluk kalmak şartı ile aynı düzende devam etmesi kullanıcı işlemi devam ettirdiği sürece bu olay devam edecek

bununda yolu (move) ile olmalı ama bir fikir parçacığı bile kalmadı bende
yinede beklemedeyim

saygılarımla
Umarım doğru anlamışımdır.

İnceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.
sayın aydın3838,

konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.

şüphesiz,işlemleriniz tamamlanmış ve sorununuzu çözmüş de olabilirsiniz.site içi aramalarınız neticesinde sitede yer alan konuları ve örnekleri incelemelerinizin sonucu ile bazı gelişimler elde etmiş de olabilirsiniz...bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
sayın atoz kardeşim
uyarıların için teşşekürler

sorunumu kendim hallettim kısa zamanda örnek hazırlar sonucu eklerim

saygılarımla