AccessTr.neT

Tam Versiyon: Veri Güncelleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar,

Ekli örneğimde Tablo1 e kaydedilen harfler görülüyor. Tablo1 formu da bunları okuyor. Tablo 2 formu da yeni harf girişi sağlıyor.Şimdi;

Tablo1 formu açıkken, içindeki Komut14 butonunu tıklayarak tablo2 formunu açıyor ve harf listesinde olmayan bir harfi yazıp tablo2 formunu kapatıyorum. Bu durumdan sonra, Tablo1 formundaki açılan listede artık girdiğim harfin görünmesini istiyorum ama başaramadım.

Kısacası, bir form yardımıyla bir tabloya veri girdiğimde, o esnada aynı tabloya bağlı olan başka bir formun içindeki verinin de o anda güncellenmesini nasıl sağlayabilirim? Yani requery yi hangi olay yordamına yazacağım? Tşk..
sayın notrino,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

NOT
Uygulamalarınızdaki Olay Yordamlarında,Katıştırılmış Makro yerine,kodlama bilginizi geliştirmeye imkan sağlamanız amacı ile Kodlama içerikli Olay yordamları kullanmaya özen göstererek önem veriniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Teşekkürler..