AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sufiltretakip Programı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar, Su Filtre Takip Programı yapmaya çalışıyorum.
Cihaz takıldıktan sonra 12 ay sonra filtrelerinin değişmesi gerekiyor.
Programda AY SONRA diye bir alana 12 ay yazdığım vakit 12 ay sonraki tarihi GELECEĞİ TARİH olarak yazsın istiyorum. 
Yani 12 yada 3 ay sonrasını kendim hesaplayacağıma program yapsın istiyorum.
Bitirdikten sonra paylaşırım inşaallah...
Bu kısmı yapamadım.
Programı açınca daha iyi anlaşılacaktır eminim.
Yardım ederseniz sevinirim.
sayın yturan,

öncelikle,
aşağıda bağlantısı yazılı konuda yazılı hususları tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler

bahsettiğiniz talebinize yönelik aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

alt formdaki yapıldığı tarih adlı denetimin adını yapıldığı_tarih şeklinde değiştiriniz.
AY SONRA bilgisinin yazılacağı METİN20 adlı denetimin ÇIKILDIĞINDA olay yordamı içerisine

Kod:
Me.sonraki_geleceği_tarih = DateAdd("m", Me.Metin20, Me.yapıldığı_tarih)
yazınız.ayrıca,

Etiket19 adlı denetimde durum sonuç bildirimi olarak "... gün kaldı / geçti" gibi bir ifade yazmak için,yine aynı olay yordamı içerisinde bir kontrol uyarlayabilirsiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Atoz112 Kardeşim,
Teşekkür ederim cevabından dolayı. Bildirdiğin hataları da yapmamaya çalışacağım...
Dediklerini yaptım ay toplamını yapıyor. Ancak şu sorun oluştu.
Bir alt satıra 4 ay sonra diye yazdığımda, üstteki tarihi de değiştiriyor.
Yani tüm satırlar değişiyor. Her satırdaki son işlem tarihine göre ayları toplaması gerekiyor. 

Son işlem tarihi ile her satırda yazdığım ayın toplanması gerekiyor. Yoksa programın bir mantığı kalmıyor.

Bir çözümü vardır mutlaka ama ben yapamıyorum kod kısmını... 
Tekrar gönderiyorum dediğin şekilde yaptığım düzenlemeyle birlikte... 
Ayrıca formu kapattığımda da bir hata vermeye başladı.

Teşekkür ederim.
sayın yturan,

izninizle bir önceki örnekten yine devam edecek şekilde devam etmek istiyorum.siz,uygun düzenlemeleri yine yapabilirsiniz.

METİN20 adlı olay yordamının içini yine

Kod:
Me.sonraki_geleceği_tarih = DateAdd("m", Me.Metin20, Me.yapıldığı_tarih)

aynı kod satırı olarak mevcut bırakınız.

ardından,alt form üzerindeki KAYDET ifadeli Komut18 adlı denetimin TIKLANDIĞINDA olay yordamındaki makro ifadesini iptal edip yerine OLAY YORDAMI ifadesini seçip,ilgili olayın içerisine geçiniz.

Kod:
DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acRecordsMenu, acSaveRecord, , acMenuVer70

DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL "UPDATE 1_işlem SET [sonraki geleceği tarih]= #" & Format(DateAdd("m", Me.Metin20, Me.yapıldığı_tarih), "mm\/dd\/yyyy") & "# WHERE sırano=" & Me.sırano
DoCmd.SetWarnings True

Forms![0_kişi_t].Requery

yukarıdaki kodları dahil ediniz.

sayın yturan,

Alıntı:Ayrıca formu kapattığımda da bir hata vermeye başladı.

ifadenize yönelik olarak da;

bahsettiğiniz bu durumun,önerilen işlem ile bir ilgisi söz konusu değildir.bunun başka bir nedeni olsa gerek.henüz inceleme imkanım olmadığı için bu durumu inceleme imkanı neticesinde yorumlamayacağım.ilk fırsatta diye belirtmek isterim.

son olarak;
kast ettiğiniz HATA nedir?  aslında,en uygunu nasıl bir hata aldığınızı gösteren bir ekran görüntüsünü konunuza dahil ediniz.

Çok işime yaradı çok teşekkür ederim...

Sağolasın...