AccessTr.neT

Tam Versiyon: Forma Çalışanın Fotoğrafı Eklenmesi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Merhaba değerli arkadaşlar, iyi günler temennisiyle..
İşim gereği bir firmadaki çalışanların bilgilerini saklama/tutmaktayım.
Bu nedenle elimden geldiğince ve değerli AccessTr.neT'den edindiğim bazı bilgiler doğrultusunda da bir program yaptım (aslına yapamaya çalışıyorum).
Mevzuya gelecek olursam;
"frm_EmployeeDetails"deki "Attachments" alanına (dışarıdan) çalışanın fotoğrafını (örneğin; masaüstünden) ekleyerek ve Veri Tabanın kendi bulunduğu dizin yolundaki "PlatForm" klasörünün içinde bulunan "C:\PlatForm\PlatForm-Attachements\EmployeePicture"un içine aktarabilsin (aktarırken de dosyanın ismini; Employee (çalışan) "ID", "FirstName" ve "LastName" olarak kayıt edebilsin (örneğin; 1001FirstNameLastName))
Bu işlemi öğrendikten sonra VT'ndaki diğer formlara da uygulayacağım.

[Resim: do.php?img=6200]

Maalesef kod bilgim hiç yok (Ekte de görüleceği üzere bir kaç adet makro kullandım)

Yol gösterebilecek olan arkadaşlarımız/hocalarımız olursa memnun olurum şimdiden teşekkür ederim. (Site de bir kaç örneğe baktım hem değişikti hem de buna uyarlayamadım)

-İlk Konu'mu açmaktayım umarımki bir yanlışlık yapmıyorum. Site Kuralları gereği; Access VT'nı "Sıkıştır ve Onar işlemini" de yapıp ve sıkıştırdım.
Belirttiğiniz şekilde düzenlendi. Ayrıca açıklamanızda belirttiğiniz resim yolunun yazmanız için kod içerisinde yer belirtildi. Programı açtıktan sonra ALT+F11 tuşlayarak kod sayfasını açıp resim yolunu belirtilen alana yazınız.
Sayın mntf02, Elinize sağlık yardımlarınızdan ötürü teşekkür ederim. Kontrol edip dönüş yapacağım.
Sayın mntf02,
Belirttiğiniz şekilde resim yolunu ("C:\PlatForm\PlatForm-Attachements\EmployeePicture") olarak değiştirdim. Hatta içine sizin gönderdiğiniz "resimyok.jpg" dosyasını da "C:\PlatForm\PlatForm-Attachements\EmployeePicture" klasörüne kopyaladım.
Fakat formu açarken hata ile karşılaşmaktayım "Resim bulunamadı.. Resim dosyanız silinmiş, yeri veya ismi değişmiş olabilir".
Hata ve diğer ilgili ekran görüntülerini ekliyorum.. Acaba nerede yanlışlık yapıyorum..

[Resim: do.php?img=6205]

[Resim: do.php?img=6206]

[Resim: do.php?img=6207]

[Resim: do.php?img=6208]
Sayın mntf02 hocam, hatayı aldıktan sonra, Access VT'nı C:\PlatForm\ klasörünün içine kopyaladım fakat yine aynı hatayı aldım.
sayın OFA,

eklediğiniz örnek uygulama üst sürüm olması nedeni ile inceleme imkanı olmamaktadır fakat bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak eklediğiniz resimlerden de anlaşıldığı üzere,hatanın nedeni;

hem CurrentProject.Path hem de direkt resimlerin barındığı bir yolu birlikte göstermektesiniz.

CurrentProject.Path & "\" ifadesi;
uygulamanın bulunduğu yeri işaret eder.

eğer direkt bir klasör yolu belirtirseniz (C:\PlatForm\PlatForm-Attachements\EmployeePicture benzeri gibi...)
uygulamayı kuracağınız başka bilgisayarlarda aynı yolu bulamayacağından dolayı resimleri göstermeyecektir.

bundan dolayıdır ki,uygulamalarda CurrentProject.Path ifadesinin kullanılması daha yerinde olacaktır.

yazdığınız kodları buna göre tekrar düzenlemelisiniz.

CurrentProject.Path & "\PlatForm\PlatForm-Attachements\EmployeePicture" & "\" & "resim_adi"

benzeri bir kod kullanımı geçerli olabilir.denemek gerek.bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Sayfalar: 1 2 3