AccessTr.neT

Tam Versiyon: Mevcut kayıt bilgileri ile başka formda Yeni Kayıt olarak açıp eklemek
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Naçizane kendi çapımda bir program yapmaya uğraştım ama
1: Access bilgim =0
2: Vba kodlarını hiç bilmiyorum
başka veri tabanlarının bazı kodlarına bakarak yapmaya çalıştığım uygulama ektedir
mümkün mertebe açıklamalarını da yazmaya çalıştım lütfen yanlışlarımı düzeltiniz
Sorun:
*** user forma eklediğim listboxlara dubleclick olayları tamam da  "frmCari" formunda "servis ekle"butonuna tıkladığımda nasıl aktif müşterinin kaydını seçtirip yeni servisi o müşteri için ekleyip kaydederim?
[Resim: do.php?img=6243]
sayın mesutkaytan.mk,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

NOT

1) frmCari adlı form üzerinde ilk hali ile mevcutta olan Liste40 adlı listede sorun olduğu düşüncesi ile yerine yeni bir liste dahil edilmiştir.

a) eğer listeden seçilen bir kaydı güncellemek ve üzerinde düzenlemeler yapmak istiyorsanız;
ÇİFT TIKLAMA sureti ile bunu sağlayabilirsiniz.düzenleme veya güncellemelerin geçerli olması için de KAYDET butonuna tıklayınız.

b) Eğer listeden seçilen bir kaydı YENİ KAYIT olarak frmRev adlı forma aktarmak ve akabinde kaydetmek istiyorsanız;
listeden TEK TIKLAMA ile bir kayıt seçiniz ve akabinde YENİ SERVİS etiketli butonu tıklayınız.

ifadelerinizden anladığım ve yorumladığım bu.yeterli zaman ve imkan olmaması nedeni ile,ilk etapta paylaşmak istediğim bunlar.eğer olası bir hatalı yorum veya uygulamada sorun söz konusu olursa,lütfen daha net ayrıntılı açıklamalar ve gerekirse ekran görüntüleri de dahil ederek açıklamaya çalışınız.

son olarak;
naçizane bir tavsiye olması adına;
aşağıda bağlantısı yazılı konuyu faydalı olacağı temennisi ile incelemeniz halinde,ileride,bu konuda bahsi yapılan hususlardan kaynaklı olası sorunlara maruz kalmanızı engellemiş olursunuz.

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Hocam çok teşekkür ederim.
Verdiğim rahatsızlık için de çok özür dilerim..
şimdi bakıyorum inşaallah.
Hocam çok teşekkür ediyorum ..
Ben listeye veriyi çekmek için kullandığım sorgu veya Vba kodunda bir yanlışlık yapmışım inşaallah birkaç konuya baktıktan sonra düzeltmeye çalışacağım..
Tekrar teşekkür ederim saygılar..