AccessTr.neT

Tam Versiyon: Kilitleme problemi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhabalar,

ekteki dosyada Dkkr alanlar kısmında tesis türüne göre  hücrelerin kilitlenmesi ve aynı şekilde 1. denetim sonucu uygun olduğunda da 1.2 ve 1.3 denetimlerinin kilitlenmesi için bir kod yazdım fakat çalışmıyor. tbl_dkkr_alanlara giriş yaptığımda parametre değeri girişi hatası veriyor tabloda hata olmasından kaynaklanabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
kullanıcı adı: test
şifre:test
sayın Kardeşpayı,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;
kendi adıma,eklediğiniz örneği inceleme imkanım ve zamanım olmadı fakat bir fikir vermesi adına,aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Alıntı:...aynı şekilde 1. denetim sonucu uygun olduğunda da 1.2 ve 1.3 denetimlerinin kilitlenmesi...

ifadeniz doğrultusunda,ilgili formun GEÇERLİ OLDUĞUNDA olay yordamı içerisine,

(bu arada,eğer uygun demekten kast ettiğiniz UYGUN /  UYGUN DEĞİL benzeri bir tanımlama seçeneği ise)

Kod:
If Me.1. denetim_denetim_adi="uygun" then

Me.1.2.denetim_denetim_adi.Locked=True
Me.1.3.denetim_denetim_adi.Locked=True

Else

Me.1.2.denetim_denetim_adi.Locked=False
Me.1.3.denetim_denetim_adi.Locked=False

End if

benzeri bir kodlama kullanabilirsiniz.

Alıntı:...tesis türüne göre  hücrelerin kilitlenmesi...

ifadeniz ile de kast ettiğiniz bu denetimlerden ayrı genel bir kilitleme ise,bunu;ister yine IF Fonksiyonu ile ya da duruma göre IIF Fonksiyonu ile veyahut da SELECT...CASE komutları ile uygulayabilirsiniz.

ÖRNEK

Kod:
Select Case Me.tesis_turu_denetiminin_adi

Case "tur1"
Me.1.2.denetim_denetim_adi.Locked=True

Case "tur2"
Me.1.3.denetim_denetim_adi.Locked=True

End Select

son olarak;
hangi formda hangi seçimler söz konusu olduğunda hangi işlemleri gerçekleştirmesini talep ediyorsanız,daha ayrıntılı beyan etmeniz yerinde olur.mesela;tesis türü diye belirtmişsiniz fakat hangi tesis türünde hangi denetimler kilitlenmeli,bunu da yazmalısınız.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
hocam dediklerinizi denedim ama sonuç olamadım. tesis türü=Dkkr gerekli değil seçildiğinde analiz parametreleri kısmında tüm denetimlere ait akm yağgres koi değerlerinin kilitlenmesini,sanayi veya oto yıkama seçildiğinde de açılmasını istiyorum.select case i de kullandım fakat sonuç değişmedi.
sayın Kardeşpayı,

denediğinizi ve sonuç alamadığınızı beyan ettiğiniz halini içeren örnek uygulamanızı isterseniz konunuza dahil edebilirsiniz.

Örneği inceledim, ancak yapılmasını istediğiniz olayı çözemedim.

Tesis Türü seçimi sonrası belirli alanların kilitlenmesini istiyorsanız,

Me.d_d1_akm.Enabled = False

kodu yerine

Me.d_d1_akm.locked= true

kodunu deneyiniz.

Parametre değeri ile ilgili olarak, yeni kayıt açıp veri girişi yaptım, ancak parametre değeri sormadı.
sayın Kardeşpayı,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

Sayfalar: 1 2