AccessTr.neT

Tam Versiyon: Alt Form Otomatik Yeni Satıra Geçiş
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba arkadaşlar aşağıdaki resimde de anlatmaya çalıştım,, 

üst formdan alt forma butonla veriyi aktarıyorum. Fakat ikinci veriyi aktarmak istediğimde hata veriyor.
Yeni satıra Talebe aktar butonuna basınca inmesi gerekli.

Formun adı: UrunTalep_frm

[Resim: do.php?imgf=146822702377741.png]

Teşekkürler.
sayın Akifff,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

UrunTalep_frm adlı formun içeriğindeki Talebe Aktar etiketli Komut17 adlı butonun içeriğinde yer alan YENİ KAYIT EKLEME ile ilgili

Kod:
DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acEditMenu, 12, 4

kod satırı yerine,

Kod:
DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

kod satırını kullanm ayı deneyiniz.

DoCmd.DoMenuItem ifade kullanımları yerine DoCmd.RunCommand ifadeleri kullanılmaktadır.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
evet hocam bu şekilde kod çalışıyor fakat, 

ben Butona bastıktan sonra sadece alt form için NewRecord yapmasını istiyorum. Bu şekilde üst formda yeni bir kayda geçiş yapıyor.

With in altında sadece alt formda yapmaya çalıştım ama yine de üst formuda yeni kayıt haline getiriyor: 

Kod:
With Me.Utlp_alt_frm
   DoCmd.RunCommand acCmdSaveRecord

End With
Sayın Akifff,

alt form üzerindeki herhangi bir denetime odaklanmayı sağladıktan sonra yeni kayıt açmayı deneyiniz.

ÖRNEK

Kod:
Me.Utlp_alt_frm.SetFocus

Forms![UrunTalep_frm]![Utlp_alt_frm].Form![aurunadi].SetFocus

benzer bir kod ifadesi ile olabilir.denemek gerek.

son olarak;
eğer alt formu GÜNCELLEMEK (.Requery) isterseniz,işlemler tamamlandıktan ya da başka dahil etmek istediğiniz kodlar bittikten sonra,

Kod:
Forms!UrunTalep_frm.Utlp_alt_frm.Form.Requery

kod satırını eklemek sureti ile alt formu güncel duruma getirmiş olursunuz.bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Evet hocam bu şekilde yapınca aşağıdaki hatayı aldım. Debug yaptığımda focus kodunun doğru çalıştığını gördüm fakat yeni kayıt ekleme kodunda resimdeki hatayı veriyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler. Saygılar...

[Resim: do.php?imgf=146823559639991.png]
sayın Akifff,

Alıntı:bu şekilde yapınca aşağıdaki hatayı aldım.

ifadenize yönelik olarak;

eklediğiniz resim incelendiğinde,
4.mesajda yazılı hali ile kullanmadığınız görülmektedir.yazılı hali ile deneyiniz.

kendi kullanımımda herhangi bir sorun olmaksızın,alt formdaki belirtilen denetime odaklanmanın ve yeni satırın mevcut olduğu söz konusudur.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Sayfalar: 1 2