AccessTr.neT

Tam Versiyon: Formdan Forma Veri Aktarma Sorunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Arkadaşlar merhaba, 

veritabanımda Talep_degerlendir_frm adında bir formum var. Burada ilk sekmede Listeden bir kayıt seçiyorum ve "Fiyt Teklifi Gir" butonuna basınca "fiyatkarsilastir_frm" formunu açıyor ve butonların yanında bulunan metin kutularındaki verileri bu forma aktarıyor. Aslında çalışıyordu fakat ne yaptım bilmiyorum hata vermeye başladı. Şu anda formu açıyor ama verileri aktarmıyor. Resimlerle de anlatmaya çalıştım. 

[Resim: do.php?imgf=146849258099431.png]

[Resim: do.php?imgf=146849258117852.png]

Teşekkürler. Saygılar.
sayın Akifff,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak
eklediğiniz örnek uygulamayı yeterli inceleme imkan ve zamanı olmaması nedeni ile kısa süreli bir fırsat akabinde yaptığım kontrol neticesinde,

Talep_degerlendir_frm adlı formunuzdaki k_tlpid adlı denetimde yazılı olan değer 171
fakat fiyatkarsilastir_frm adlı form üzerindeki TlpID adlı denetimde mevcut yazılı değer 172 dir.

dolayısı ile de

Kod:
DoCmd.OpenForm "fiyatkarsilastir_frm", , , "[TlpID]=" & Me.k_tlpid

fiyatkarsilastir_frm adlı formu açmak için kullandığınız yukarıda yazılı kod istenilen sonucu veremeyeceğinden ötürü ilgili formda değerleri göstermeyecektir;ID değerleri eşit olmadığı için.

Gerekli kontrolleri yapmak sureti ile bu değerleri eşit hale getirmelisiniz.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
Evet hocam benim amacım yeni bir kayıt girmek. Listedeki 171 ID li kaydı fiyat karsilartir formunda yeni bir kayıt girmek için kullanmak istiyorum. Yani form açıldığında boş bir form olarak açılmalı
 TlpID kısmına 171 yazarak diğer bilgilerin gelmesini sağlamalı. altta bulunan diğer metinler elle doldurulacak.

Bunun için form açma olayında acFormAdd kodunu da denedim fakat ya boş form geldi bilgileri geçmedi ya da 172 nolu kaydı açtı

Saygılar...
Sayın Akifff,

2.mesajda da belirtildiği üzere;
Eğer bir form üzerinden başka bir formu herhangi bir kritere göre açmak istediğinizde

"[TlpID]=" & Me.k_tlpid

benzeri bir ifade ile,ID değerleri her iki form için de EŞİT ise ilgili form açılır ve örtak değer üzerinden yeni form üzerinde ilgili denetimlere mevcut kayıtlar aktarılır.

Bu yapılan işlem ile sizin gerçekleştirmeyi istediğiniz işlem aynı değildir.siz ise;yeni formun yeni kayıt olarak açılması ve istenilen denetimlere istenilen değerlerin yazdırılmasını sağlatmak istiyorsunuz.

Bunun için;
Ana form alt kısımda açık kaldıktan sonra,ana formun üzerinde KALICI ve AÇIK olacak şekilde açılacak olan yeni form direkt olarak kritersiz açıldıktan sonra,

Kod:
Forms![yeni_acilan_formun_adi]![deger_aktarilacak_denetimin_adi] = Forms![ana_formun_adi]![denetim_adi]

Örnek kalıp üzerinden benzeri kod ifadeleri ile istenilen denetimlere önceki formun üzerindeki değerlerin aktarılması sağlatılabilir.Eklediğiniz örneğe göre yazılacak olunduğunda,

Kod:
DoCmd.OpenForm "fiyatkarsilastir_frm", acNormal
Forms![fiyatkarsilastir_frm]![TlpID] = Forms![Talep_degerlendir_frm]![k_tlpid]

şeklinde yazılabilir.sadece bir değer için örnek eklenmiştir.diğer değerleri de dahil ediniz.diğer değerleribilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
Budur. Hocam çok sağolun, kodlar işe yaradı. Aynı işlemi With ile ve focus ile denedim olmamıştı bu daha pratik. Sorunum çözülmüştür. Saygılar...