AccessTr.neT

Tam Versiyon: Aynı tablo içinde otomatik hareket
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Kasa türü diye bir alanım var ofis ve market kasası diye ikiye ayırdım.Tablo yapım (kasaAdi,tarih,gelir,gider)
ofisden kasasından  market kasasına sabahları 100-150 lira demir para veriyorum.
yapmak istediğim ofisten(giderformu) gider çıkışı yaptığımda ilgili tutarı market kasasına gelir olarak kaydetmesi.

bu konuda örnek varsa forumda onuda inceleyebilrim.
Sayın Yunus Bozkurt,

Bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;
Site Kuralları gereği,mevcut olduğunu açıklamalarınızdan beyan ettiğiniz örnek uygulamanızı,içeriğinde farazi uydurma veriler ve sonuçları görebilmek adına da birkaç kayıt olacak şekilde konunuza dahil etmeniz yerinde olacaktır.

Belki bu vesile ile,katılımcılar örneğiniz üzerinden paylaşımlarda bulunabilirler.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
market ve ofis tabloları ayrı mı yoksa bir alan ile "market", "ofis" yazdırarak mı ayırıyorsunuz? örnek kod yazabilmem için bir sürü soru sormam gerekecek. yapmak istediğiniz ile alakalı bir küçük örnek ekleyin. konunuzu öyle değerlendirelim.
öncelikle teşekkür ederim. sorunum çözüldü
Sadece 2 kasam olacağı ve kendim kullanacağım için kasaları ayırmak yerine gelir ve gider yerine 2 sütun daha ekledim. ogelir, ogider, mgelir, mgider böyle daha kolay oldu sorgu ve raporlar filan günde  beş kayıt girilecek zaten.
Yalnız şey isormak isterim formdaki kapat yada yeni ekle düğmesine tıkladığımda gelir txtbox'undan gider text box'una değer atamak istiyorum en uygun event hangisi olur sizce. bazen tabla tuşa geçip enterla kapatıyorum formu  bazen mouse la direk kapatıyorum bazende yenikayıt düğmesine basıyorum.
formdaki kapat yada yeni ekle düğmesine tıkladığımda gelir txtbox'undan gider text box'una değer atamak istiyorum.
demişsiniz. kapanırken textbox a değer atamanın mantığını anlamadım. ilişkili textbox lar kullandığınızı var sayarak,

Private Sub Form_Close()

End Sub

tagları arasına yazmanız mantıklı olacaktır.
Teşekkürler