AccessTr.neT

Tam Versiyon: Accessdeki raporu excele gönderme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Merhaba arkadaşlar,
rapordaki görünüm aynısını excelle nasıl gönderebiliriz,
aynı düzen ve yapıda kod ile gönderebilirsiniz.
Sy.Özgür Yasin, kod ile nasıl gönderebileceğimi soruyorum zaten.
sayın ates2014,

rapor formatında Excel’e aktarma üzerine,alternatif bir yöntem olmasına dair;
PDF dosyası olarak da olduğu gibi aktarmayı deneyebilirsiniz.bunun için,

FRMListe adlı form üzerindeki Komut21 adlı butonun TIKLANDIĞINDA olay yordamı (Katıştırılmış Makro ifadesini iptal edip,yerine yazmak üzere) içerisine

DoCmd.OpenReport "RPRListe", acViewPreview
DoCmd.OutputTo acOutputReport, "RPRListe", acFormatPDF, CurrentProject.Path & "\" & "RPRListe" & ".pdf", False
DoCmd.Close acReport, "RPRListe"

Kod satırlarını yazarak deneyebilirsiniz.

NOT
Uygulamalarınızdaki Olay Yordamlarında,Katıştırılmış Makro yerine,kodlama bilginizi geliştirmeye imkan sağlamanız amacı ile Kodlama içerikli Olay yordamları kullanmaya özen göstererek önem veriniz.

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler

Yukarıda bağlantısı yazılı konudaki hususları tekrar incelemeniz faydalı olacaktır.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Pdf formatında gönderildiginde, üzerinde değişiklik yapamıyorsun,
pdf formatınında değişiklik yapmak için prg.lar var diyebilirsin, ama ben onlarla uğraşmak istemiyorum.
Excelle gördermekteki gayemiz daha sonra üzerinde değişiklik yapmak içindir.
Standar tgonderim icinicinatoz hocamın kodunu kullanabilirsin. Ama rapordaki gibi şekilli ciksin diyorsanız. Vba kodları ve makro kodlarını kullanmanız gerekir. Oda baya satır kod yazısı demektir. Sitemizde onunla ilgili örneklerde mevcuttur. İİncelemenizi tavsiye ederim
Sayfalar: 1 2 3