AccessTr.neT

Tam Versiyon: Yürüyen Bakiye
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Konuları inceledim ama istediğimi bulamadım yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

SELECT a.TARİH, a.Kimlik, a.[Müşteri İd], a.[İrsaliye no], a.[FATURA NO], a.TÜR, a.AÇIKLAMA, a.[USD KUR], a.MİKTAR, a.FİYAT, a.kdv, a.Tutar, a.[Kdv tutar], a.Borç, a.Tahsilat, a.Ödeme, (select sum(KALAN) from carisorgu where  [TARİH]<=[a].[TARİH]  and [Müşteri İd]=[a].[Müşteri İd]  ) AS Bakiye
FROM a
ORDER BY a.TARİH, a.Kimlik;

SQl bu şekilde çalıştığında oluyor.Ama aynı tarihte iki yada üç veri olduğunda aynı tarihlerde bakiyeyi aynı veriyor.Kimlik sırasına göre yaptığımızda da sonradan eski tarihli veri girince bakiye yine karışıyor.Burada hem tarih hem Kimlik uyumlu nasıl yapabiliriz.
Sayın serdar206,

Site Kuralları sayfasında yazılı hususları tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte,
Lütfen,içeriğinde farazi gerçek dışı uydurma ve sonuçları görebilmek adına da birkaç kayıt olacak haldeki örnek uygulamanızı konunuza dahil ediniz.teşekkürler.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
Dosya eklenmiştir yardımlarınız bekliyorum.
Merhaba,

uygulamada bulunan carisorgu isimli sorguya TOPLAGEL işlevi eklendi, bu işleve ait fonksiyon Modüle1 isimli modülde bulunmaktadır,

Ayrıca işlemin net görünebilmesi için 2 adet form ekledim, frmmusteri isimli formu çalıştırınız.
Sayın ozankaya emeğinize çok teşekkürler istediğim gibi olmuş.