AccessTr.neT

Tam Versiyon: Microsoft Comm Control 6.0 (SP6) ActiveX'ni eklerken hata
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
merhaba arkadaşlar,
Bu hatayı kaç aydır ister bu site ister başka siteden araştırıyorum. Bir türlü çözemedim. Çok mu zor bir durum.
Allah aşkına lütfen yardım edin.

Microsoft Comm Control 6.0 (SP6) ActiveX'ni eklerken hata

Not: Denemediğim mscomm32.ocx kalmadı.Hepsini denedim yine aynısı.

[Resim: 14589253811.jpg]
Sayın sertac76,

Bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak,aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

Bu durumun muhtemel nedenleri:

1)
Her ihtimale karşı,muhtemel yapmışsınızdır,yine de,yüzeysel değil fakat derinlemesine bir virüs taraması gerekebilir.

2)
Windows Common Controls 6.0 gereksinimi için Mscomctl.ocx adlı dosyanın olmamasından kaynaklı olabilir.
Bunun için,kullandığınız Ofis sürümünüzün 32 Bit / 64 Bit durumuna göre olanını internet ortamında tedarik edip

eğer 32 bit ise C:\Windows\System32 klasörü içerisine,
eğer 64 bit ise C:\Windows\SysWOW64 klasörü içerisine yerleştiriniz.

32 bit ise
Regsvr32 "C:\Windows\System32\MSCOMCTL.OCX"

64 bit ise
Regsvr32 "C:\Windows\SysWOW64\MSCOMCTL.OCX"

Bu dosyanın yüklenmesi öncesinde,aşağıdaki dosyaların da bir ihtimal mevcut olması gerekebilir.

OLEAUT32.DLL
COMCAT.DLL
OLEPRO32. DLL
ASYCFILT. DLL
STDOLE2.TLB

3)
Kullandığınız Ofis sürümü eğer geçici kullanım ise,Lisanslı olanını tedarik etmenizi gerekebilir.

4)
Eğer Mscomctl.ocx adlı dosyayı tedarik etmişseniz,belki kullandığınız sürüme uygun olmayan bir dosya olabilir ya da sakıncalı bir dosya olabilir.

Aşağıdaki bağlantıdan dosyayı indirebilirsiniz.

Microsoft Visual Basic 6.0 Common Controls

bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
Sayın sertac76,

Elbette tercih ve takdir sizindir fakat,isterseniz;örnek uygulamanızı konunuza dahil etmek sureti ile bir de katılımcılar tarafından da incelenmek ve değerlendirilmek sureti ile bakılmasını da sağlayabilirsiniz,olası başka bir sorun da mevcut mudur diye.

Ekleyecek olursanız,lütfen;içeriğinde farazi gerçek dışı uydurma ve sonuçları görebilmek adına da birkaç kayıt olacak şekilde dahil ediniz.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
Sayın atoz112 ,
Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Siz yazmadan önce aklıma  visual studio 6.0 kurup kaldırmam geldi. vede öyle yaptım sorun geçici olarak düzeldi.
Yani o telefon simgesi geldi. Kodlarıda siteden araştırıp kendi çapımda bişeyler yaptım.Ancak çok basit ve eksik. Bu konuda sizden yardım bekliyorum. Bu örnek bir çok kişiye de faydalı olabilir diye düşünüyorum.
Örnek ektedir.

Saygılarımla,
Sayın sertac76,

Öncelikle;

1)

Alıntı:Siz yazmadan önce aklıma  visual studio 6.0 kurup kaldırmam geldi. vede öyle yaptım sorun geçici olarak düzeldi.

İfadenize yönelik olarak;

Beyanınız üzerinden konu başlığındaki sorununuzun çözüme ulaşmış olması nedeni ile,konunuzun,Cevaplanmış Sorular Kategorisi’ne taşınması uygun görülmüştür.

2)

Alıntı:siteden araştırıp kendi çapımda bişeyler yaptım.Ancak çok basit ve eksik. Bu konuda sizden yardım bekliyorum

Hazırlamaya çalıştığınız bu uygulamanızın tamamlanma aşamaları sürecinde olası muhtemel sorunlarınız ya da talepleriniz söz konusu oldukça,ayrıntılı açıklamalarını da yapıp ve gerekirse ekran görüntüleri ile de destekleyip YENİ KONU açmak sureti ile yine katılım ve çözüm beklentilerinde olabilirsiniz.

Katılımcılar tarafından bu sorun ya da talepleriniz,uygun zaman ve imkanlar akabinde geçerli olacaktır kanısındayım,her zaman olduğu gibi.

3)

Alıntı:Bu örnek bir çok kişiye de faydalı olabilir diye düşünüyorum.

Bahsi geçen bu uygulamanızın tamamlanma aşamaları nihayetlenip son halini aldığında,hiç şüphe yok ki;öncelikle,bu vesile ile (eğer ki konularınıza sizin de katılımlar gösterip kendi çabalarınızı da katmanız da söz konusu olduğunda),uygulama geliştirme başarısı gösterip kendinize güven elde etmeniz,bu sonuca ulaşmanızı görmekle kendinizin de bu hususlarda yer alabileceğinizi bilmeniz,tabiri caiz ise balık tutma kazanımını da edinebileceğiniz,eksilerinizi artı yapabileceğiniz durumları da yaşamanızı sağlamış olacaksınız,ilk etapta,kendiniz için.

Ardından da,eğer ki elbette tercih ve takdir sizin olmakla birlikte,bu uygulamanızı son aşamada buradan (Access Örnekleri ve Uygulamaları Kategorisi’nde)paylaşmak istediğiniz takdirde,sorumluluğu ve hazırlaması size ait olmakla birlikte,siteye,kendinizden bir katkı sağlamanın keyfini de çıkarmış olacaksınızdır…sorunlarınızın çözüm bulması temennisi ile.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
İlgi ve alakanız için teşekkürler.
Sayfalar: 1 2