AccessTr.neT

Tam Versiyon: Kayıt bul veya kimlik numarasına git butonu yapmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Form sayfam var burada metin kutusuna girdiğim kayıt numarsı formda çağrılmış olacak ve ben o kaydı düzenleme veya silme yapabileceğim. 

Private Sub Metin239_Click()
'Bu sadece araç no ile arama yapmaktadır. hızlı bir şekilde arama yapar.
Pl = InputBox("      D.16.90 Şeklinde araç numarasını giriniz..   Sadece araç numarasınından arama yapar.       ")
DoCmd.SearchForRecord acActiveDataObject, , acFirst, "[Araç no] = '" & Pl & "'"
End Sub
Yukarıdaki projmde ana sayfada kulanıyorum fakat diğer yaptığım form sayfasıda çalıştıramadım. bir yerde eksik yapıyorum yardımlarınız için teşekkür ederim. iyi çalışmalar.
Sayın okumas,

Siz de takdir edersiniz ki,
Katılımcılar ile soru / cevap niteliği taşımaması adına,Site Kuralları gereği içeriğinde farazi gerçek dışı uydurma bilgiler ve sonuçları görebilmek adına da birkaç kayıt barındıracak haldeki örnek uygulamanızı konunuza dahil etmeye gayret ediniz.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
Sayın okumas,

İnputbox ile arama yaparken mutlaka aramanın yapılacağı ifadeyi noktasına virgülüne göre olacak şekilde dikkatli yazmak gerekmektedir.

Bu da,kimi zaman hem sıkıntılara neden olmaya zemin hazırlayacaktır hem de mevcutta var olan kimi kayıtların yokmuş gibi sonuç elde edilmesine neden olacaktır.

Bundan dolayı bu şekilde aramalar pek de sağlıklı olmayacağı kanısındayım.elbette,tercih ve takdir sizindir.bu sadece,bilgilendirme amacı ile yazılmış açıklama niteliğindedir.

Sitede çeşitli örnekleri de barındıracak şekilde konular mevcut.alternatif bir örnek olması adına,

Form Üzerinden Veri Arama

Yukarıda bağlantısı yazılı konuyu da listenin tıklanma olay yordamını incelemek sureti ile inceleyebilirsiniz.

Detaylı açıklama için teşekkür ederim elbette dediğiniz gibi noktasına virgülne göre yazmak gerekir. biz günde 30 tane yaklaşık kayıt giriyoruz ve eski bir kaydı düzenlemek gerektiğinde gitmesi çok zor oluyor.  O yüzden kimlik nosunu girerek gitmek en kolayı benim için. 

Projeye gelirsek ekliyeceğim tabikide 

Cevabınız için tekrar teşekkür ederim.
Sayın okumas,

Bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;
Formda aramalar yapmak için,daha sağlıklı ve geçerli sonuçlar elde etmek üzere,naçizane tavsiye olması adına,

forma dahil edeceğiniz bir Açılan Kutu aracılığı ile,bir sorgu oluşturup bu sorgudakii hangi alan ile ilişkili olacaksa o alanın KRİTER satırına

ÖRNEK

[Forms]![Formun_adi]![denetimin_adi]

benzeri bir kod kalıbı ile aramalar da bulunup sonuçlar elde edebilirsiniz.Böylece,

Alıntı:biz günde 30 tane yaklaşık kayıt giriyoruz ve eski bir kaydı düzenlemek gerektiğinde gitmesi çok zor oluyor.

İfadenizde belirttiğiniz gibi durumlara da maruz kalınmasını engellemiş olursunuz.

sayın okumas,

konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.

şüphesiz,işlemleriniz tamamlanmış ve sorununuzu çözmüş de olabilirsiniz.site içi aramalarınız neticesinde sitede yer alan konuları ve örnekleri incelemelerinizin sonucu ile bazı gelişimler elde etmiş de olabilirsiniz...bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Sayfalar: 1 2 3