AccessTr.neT

Tam Versiyon: Hizmet Formu Hata İbaresi Hakkında
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhabalar hizmet formunda resimdeki başlangıçta çıkan #hata uyarınısını nasıl düzeltebilirim? Veri girildikten sonra düzeliyor ama ilk açışta bu hata gözüküyor.

[Resim: do.php?imgf=147794693821151.png]
Dlookup koduna NZ kodu ekle.

Nz(dlookup("....";".....";"......");"0")

Ayrıca, tümü büyük harflerle konu başlığı yazmayınız.
Ozan bey dediğiniz şekillerde bi kaç uygulama yaptımda bi yerde hata yapıyorum sanırım. Örnek ekte acaba sizde bakabilirmisiniz nerde yanlış yapıyorum.
Merhaba,
doğru kodlama 
=DLookUp("[Position]";"[HİZMET TABLOSU]";"[Kimlik]=" & Nz([acl_konteynerno0];0))

Siz kimisinde [kimlik]="-&  şeklinde araya - eklemişsiniz. Bazısında da ;"[Kimlik]=0" şeklinde 0 eklemişsiniz.

Dlookup ile ilgili ayrıntılı bilgiyi DLookup İşlevi bağlantısındaki konudan öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, tümü büyük harflerle konu başlığı yazmayınız ve eklediğiniz örneği önce Access içerisinde sıkıştırıp onarınız.
Birde, veri aktarımı yapan koddaki

For GSayi = 0 To 13

kodunu 

For GSayi = 0 To 15

ile değiştirmeniz gerekli çünkü açılan kutular acl_konteynerno15'e kadar gidiyor.
Anlaşıldı ozan bey teşekkürler. yalnız dediklerinizi uyguladım ancak bu seferde Y-GEM olarak düşüyor boş kısımlar. Bunu nasıl düzeltebilirim?

[Resim: do.php?imgf=147801898458281.png]
Sayfalar: 1 2