AccessTr.neT

Tam Versiyon: Form dan veri girişi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba, yapmış olduğum personel formundan tabloya veri girişi yapabiliyordum fakat form sayfasında excel' den veri çekip göstermeye başladığımda forma veri girişi yapamaz duruma geldim. Excel bağlantılı girişleri formdan kaldırsam da form sayfası salt okunur hale geldi. Uzun bir süre sorunu çözmeye çalıştım fakat olmadı. Yardımlarınızı rica ediyorum.
sayın ertans,

eklediğiniz örnek uygulamada yer alan Excel dosyalarını da konunuza dahil etmeniz yerinde olur.

bu hali ile,
Bağlı Tablo durumu için inceleme imkanı da olmayacaktır.

son olarak;
formun ÖZELLİKLER - VERİ sekmesindeki VERİ GİRİŞİ satırını EVET yerine HAYIR olarak değiştiriniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
(07/11/2016, 16:29)atoz112 yazdı: [ -> ]sayın ertans,

eklediğiniz örnek uygulamada yer alan Excel dosyalarını da konunuza dahil etmeniz yerinde olur.

bu hali ile,
Bağlı Tablo durumu için inceleme imkanı da olmayacaktır.

son olarak;
formun ÖZELLİKLER - VERİ sekmesindeki VERİ GİRİŞİ satırını EVET yerine HAYIR olarak değiştiriniz.

Sayın Atoz112, ilginiz için teşekkür ederim sorunu çözdüm. İyi çalışmalar dilerim, saygılarımla.
sayın ertans,

öncelikle;
sorununuzu çözmeniz elbette ki sizin adınıza olumlu bir gelişme.

fakat,siz de takdir edersiniz ki;eğer sorununuzu farklı yollar veya yöntemler ile çözmüş iseniz;
benzer soruna maruz kalan ve araştırmasını yapan üyelere de örnek ve alternatif bilgi olması üzerine bunu paylaşımda bulunursanız herkesin de faydalanmasını imkan sağlamış olursunuz.teşekkürler.