AccessTr.neT

Tam Versiyon: Raporda yılı gösterme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba, raporda yılı nasıl gösterebilirim. Gün ay yıl şeklinde kısa tarih değil sadece yıl olsun istiyorum nasıl yapabilirim. Yardımlarınız ricası ile iyi çalışmalar dilerim.
sayın ertans,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

1) eğer tarihi göstermek üzere kullandığınız bir denetim varsa,bu denetim üzerinden olmak üzere:

form üzerinde ve kod sayfasında yazılacaksa,

Me.yil=Format(Me.tarihin_yeraldigi_denetimin_adi,"yyyy")

eğer sorguda kullanılacaksa,

yil:Format(Me.tarihin_yeraldigi_denetimin_adi;"yyyy")

şeklinde kullanabilirsiniz.

2) eğer tarihi göstermek üzere kullandığınız bir denetim YOKSA,günün tarihi üzerinden olmak üzere:

Me.yil=Format(Date(),"yyyy")

şeklinde kullanılabilir.bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
sayın ertans,

Site Kuralları sayfasında yazılı hususları tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte,

KONU;
(içeriği itibarı ile),

"Site Kuralları, Duyuruları ve Kullanımı" Kategorisi'nde açılması gerekçesi ile,
"Access Soruları ve Cevapları" Kategorisi'ne taşınmıştır.

Bilginize.
Sayın Atoz112, rapor sayfamda sağ üst köşede sadece yılı göstermek istiyorum, ekte rapordan bir caplture gönderiyorum. İyi çalışmalar saygılarımla.
sayın ertans,

konunuzun 2.mesajında yer alan açıklamalarda da geçtiği üzere ve eklediğiniz resim görseline göre tekrarlamak gerekirse;

bu değeri göstermeyi istediğiniz denetim eğer ilişkisiz durumdaysa ve sadece içinde bulunulan günümüz tarihinin yıl değerini göstermek istiyorsanız,yapmanız gereken işlem:

ilgili denetimin ÖZELLİKLER - VERİ sekmesindeki DENETİM KAYNAĞI satırına,

=Format(Date();"yyyy")

kod satırını yazmanız yeterlidir.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Ayırdığınız değerli zaman ve cevabınız için teşekkürler sorun çözülmüştür.
Sayfalar: 1 2