AccessTr.neT

Tam Versiyon: "Block if without end if" hatası hakkında
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
hatalar benim kullandığım ifadelerden kaynaklanıyor ilk yaptığımda sadece ünvan kısmı boş kalınca kayıt yapmasın şeklindeydi
sonradan mükerrer kayıt ile ilgili bir videodan ypmaya çalıştığım işlem hataya sebep oldu Vba bilmediğim için de hatanın kaynağını bulamıyorum
[Resim: do.php?imgf=148041862263021.jpg]
sayın Kaytan,

aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

1)

Alıntı:1.FrmCari de mükerrer kontrolü yaptırmak isterken komutlar da "end if " eksik hatası alıyorum

öncelikle,bir hususu belirtmekte fayda var kanısındayım.bahsettiğiniz bu işlem,konu başlığı dışında kalan harici bir talep olarak geçerli olmaktadır ve konu başlığınıza yönelik olarak 5.mesajda eklenen örnek uygulama dışında kalmaktadır.

fakat,yanıt vermiş olmak adına;Cari formun Kaydet butonu içeriğindeki kodlarda yazılmış olan IF Fonksiyonları bünyesinde gerek hatalı kullanımdan dolayı ve gerekse de End If komut satırının noksan kalması nedeni ile bu hatayı almaktasınız.

yazdığınız kodlar karmaşık ve yetersiz olduğu gerekçesi ile,yeniden düzenlemesi yapılmış ve EK'te yer alan uygulamaya dahil edilmiştir.

2)

Alıntı:2. revizyon ekle butonuna, Cari yeni kayıt eklediğimde o kişinin revizyon tablosuna kişinin Cid ' si ile revizyon formunu açıp revizyon eklemek istiyorum

ifadenize yönelik olarak;
bunun için,konunuzun 5.mesajında

Alıntı:NOT

revizyon ekle butonuna gerek kalmaksızın,direkt olarak Cari formundaki listeye tıklanması neticesinde ilgili Servis Tablosuna kayıt da eklenebilir.

açıklaması yapılmıştı.tekrar inceleyebilirsiniz.

kast edilen şu:
Cari formuna yeni kayıt ekledikten sonra,o kişiyi seçip ilgili BOŞ listeye tıkladığınızda,zaten Revizyon formu açılmakta ve siz seçilen kişi adına bilgiler kaydedebiliyorsunuz.revizyon formunu sağ üst X işaretinden kapattıktan sonra,Cari formda o kişinin revizyon listesinde bilgileri de aktarılmış olacaktır.deneyebilirsiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
hata resminden anlaşıldıgı kadarıyla 
End if   eksik

Tümpasif yazan yerin hemen altına 
End if
yazın
sayın Kaytan,

konunuzun 2.mesajında yer alan örnek uygulamayı inceleyebildiniz mi acaba.

gerekli düzeltme içeren çalışma mevcut bu örnekte.

sayın Kaytan,

konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.

şüphesiz,işlemleriniz tamamlanmış ve sorununuzu çözmüş de olabilirsiniz.site içi aramalarınız neticesinde sitede yer alan konuları ve örnekleri incelemelerinizin sonucu ile bazı gelişimler elde etmiş de olabilirsiniz...bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.

Sayın atoz hocam yeni bir veri tabanı yapmaya çalıştım
Hemen hemen istediğim şekle dönmeye başladı
Lakin kaplumbağa hızında ilerlemeye devam (malum Vba bilgim sıfır)
maalesef yeni yeni sorunlar ortaya çıkmaya başladı nedendir bilemiyorum

1: ilk açılıştaki arama formuna herhangi bir nesne (buton;texbox vs.) eklediğimde sorgu hatası veriyor
2 : son formu daha bitiremedim
3: bir de mükerrer kayıt engelini kaldırmak zorunda kaldım çünkü düzenleme yaparken sıkıntı veriyor (bu kayıt daha önce girilmiş diye kayıt yapmıyordu
4: Çok rica edeceğim dosyayı bir inceler misiniz ??
Sayfalar: 1 2