AccessTr.neT

Tam Versiyon: Listeden Forma Bilgi Aktarma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5
SİPARİŞ FORMUNDA MÜŞTERİ LİSTESİNDEN SEÇİLEN MÜŞTERİNİN ÜZERİNE ÇİFT TIKLANINCA MÜŞTERİNİN KODU VE İSMİ FORMUN ÜSTÜNE GELMESİ İÇİN GEREKLİ KOD ACİL İHTİYAÇ VAR LÜTFEN YARDIM BEKLENİYOR. BAŞTAN TÜM YARDIMLARA TEŞEKKÜRLER.
sayın U.ALTUN,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

öncelikle,
Site Kuralları sayfasında yazılı hususları tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte,
lütfen,

1)

mesaj içeriklerinizi ve konu başlığını BÜYÜK HARF ile yazmamaya gayret ediniz.

2)

içeriğinde farazi gerçek dışı uydurma bilgiler olacak şekilde örnek uygulamanızı konunuza dahil ediniz.

3)

site arama sayfasında benzer içerikte ve nitelikte konular ve örnekleri mevcut.inceleme gayretinde bulununuz.bunlardan biri aşağıda yer almaktadır.

Form Üzerinden Veri Arama

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
sayın, atoz
bu konuda bayağı bir araştırma yaptım maalesef sizinde  vermiş olduğunuz örnekte benim çalışmama uymuyor onun için sizede çalışmanın bir örneğini yüklüyorum bakarsanız memnun olurum. mekanik sipariş,perde şipariş isimli formalar.
sayın U.ALTUN,

eklediğiniz örnek uygulama incelendiğinde aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

1)

Alıntı:...mekanik sipariş...

yukarıda yazılı form,uygulama üzerinde mevcut olmamaktadır.

2)

Alıntı:...perde şipariş...

yukarıda yazılı form üzerinde de,konu başlığınızda bahsi yapılan bir liste denetiminin olmadığı görülmektedir.

3)

naçizane bir tavsiye olması adına;

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler

yukarıda bağlantısı yazılı konuyu incelemeniz ve içeriğinde yer alan hususlara göre örnek uygulamanızı düzenlemeniz,ileride bu hususlardan kaynaklı sorunlara maruz kalmamak üzere düzeltmelerde bulunmanız yerinde olacaktır kanısındayım.

4)

yine,naçizane bir tavsiye olması adına;

[Resim: do.php?imgf=148093896365911.jpg]

resimde de görüleceği üzere,tablolarınızı yapılandırma aşamasında,başka tablolar ile İLİŞKİLENDİRME işlemlerinde bulunmayınız.bu işlemleri,hazırlayacağınız formlar üzerinden gerçekleştirmeye gayret ediniz.bu,daha doğru ve geçerli bir kullanım şeklidir.

sayın atoz formun üzerinden gidiş şeklini resimli olarak yolluyorum. Ayrıca sizin söylediğiniz düzeni inceliyorum. ilişkisiz olunca raporlama nasıl olacak ben ilişkilendirilmiş haliyle raporlarımı alıyorum hali hazırda bu kullanıyorum. Sizden isteğim yardımla kullandım formun daha işlevsel olmasıdır. Göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederim.

[Resim: do.php?imgf=148273125130931.jpg]
sayın U.ALTUN,

4.mesajda yazılı hususları tekrar incelemenizi ve ilk iki madde için bilgilendirmelerde bulunmanız yerinde olacaktır.

son olarak,

Alıntı:...ilişkisiz olunca raporlama nasıl olacak ben ilişkilendirilmiş haliyle raporlarımı alıyorum hali hazırda bu kullanıyorum...

ifadeniz için;
4.mesajdaki 4.maddede belirtildiği üzere,bu işlemleri direkt form üzerinden ilgili alanlar için Açılan Kutu (ComboBox) denetimi eklenmesi akabinde bu denetim üzerinden yapabileceğini anlatılmak istenmiştir.

Sayfalar: 1 2 3 4 5