AccessTr.neT

Tam Versiyon: İfade türü uyuşmazlığı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba,

Ekte RECETE_TASLAK formum bulunmaktadır. Fakat ayarlamalar yaparken sanırım yanlış birşey yaptım ve ifade türü uyuşmazlığı hatası veriyor. Ve bir türlü bulamadım ne hatası yaptığımı? Acaba hatam nerededir.[attachment=25974]
Tekrar ilişkilendirme tabloları silinerek bu sorun giderilmiştir kısmen giderilmiş farklı bir boyut almıştır. Yeni konu açacağım için bu konu silinebilir veya taşınabilir.
sayın nightashes,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

NOTLAR

1)

[Resim: do.php?imgf=148092954722161.jpg]

[Resim: do.php?imgf=148092954735262.jpg]

hatanın nedeni olarak;
1.resimde,TANIM_KDV adlı tabloda KDV alanının Veri Türü olarak SAYI belirlenmişken,
2.resimde,RECETE_TASLAK adlı tabloda KDV alanının Veri Türü METİN olarak belirlenmiş olduğu görülmektedir.bu da,Veri Türü uyuşmazlığı hatasını vermektedir.

2)

ayrıca,

[Resim: do.php?imgf=148092956720141.jpg]

[Resim: do.php?imgf=148092956723692.jpg]

3. ve 4.resimlerde görüleceği üzere,RECETE_TASLAK adlı formun KAYIT KAYNAĞI satırını oluşturan sorgudaki İLİŞKİLENDİRME işlemindeki her iki tablo için KİMLİK alanları ile diğer METİN değerleri içeren alanlar ilişkilendirilmek istendiğinden dolayı da soruna maruz kalmaktasınız.

son olarak;
form üzerindeki sorgu ve denetimler üzerinde bazı düzeltmeler yapılmak sureti ile,olduğu hali ile geçerli olacak şekilde kullanılabilir duruma getirilmesi sağlanmıştır.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Sayın atoz,

Cevabınız için teşekkür ederim. İlgili ilişkilendirmeleri sanırım düzelttim. Yardımınız için teşekkürler.