AccessTr.neT

Tam Versiyon: OLE server or ActiveX Control hatası
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba.

Daha önce çalışan bir formum "frm_YOKLAMA" şuan çalışmıyor.

"frm_YOKLAMA" açılırken daha önce sormadığı "TarihSec" ve "YoklamaYeri" bilgilerini istiyor..

Veri giriyorum, ardından konu başlığındaki "...OLE server or ActiveX Control..." hatası bildiriyor.

Çalışmamı sıfırdan da yaptım.

Sadece alt formu "frm_YOKLAMALISTESI" açarken açılıyor ama üst formu "frm_YOKLAMA" açarken bu hatayı niçin veriyor anlamıyorum.

Sebebi ve çözümü konusunda yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Saygılar,
sayın temre,

kendi adıma olmak üzere;
eklediğiniz örnek uygulamayı,imkan ve zaman yetersizliği nedeni ile inceleme imkanım olmadı fakat,
bahsettiğiniz durma yönelik olarak;

Ofis sürümleri olarak eğer Türkçe / İngilizce farklılığı söz konusu ise,bunun için BAŞLAT-DENETİM MASASI-BÖLGE VE DİL SEÇENEKLERİ kısmında Dil sekmelerinde TÜRKÇE olarak seçmelisiniz.

ya da,tam tersi;İngilizce ise,
İngilizce (A.B.D) olarak seçmelisiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Merhaba,

Formda bulunan "YoklamaYeri" isimli açılan kutunun ismini "acl_yoklamayeri" olarak değiştirin düzelir.

Yapılmaması gereken ölümcül hatalar

(04/11/2008, 18:12)Bilgisayarcı yazdı: [ -> ]Formlar

Kod:
4. Formda bulunan denetimlerde, metin kutusunun denetim kaynağı "adisoyadi" ise metin kutusunun adı "mtn_adisoyadi", açılan kutunun denetim kaynağı "turler" ise, açılan kutu adı "acl_turler" şeklinde değiştirilmeli
Ozan hocam çok teşekkür ederim.
Değindiğiniz konunun ne kadar değerli bir bilgiyi içerdiğini ve gerçekten dikkatle okunması gerektiğini böylelikle anlamış oldum.
Saygılar,
Rica ederim, açılan konuların %99'una mesaj olarak YGOH konusuna ait bağlantı ekliyorum, ancak malesef kaale alan olmuyor. Sorunuzun çözümü için yeteri kadar uğraş verdiyseniz uygulamanıza ekleyeceğiniz nesne ve nesne içerisindeki denetim isimlerine yeteri kadar özen göstereceğinizi umuyorum.

Konunuz cevaplanmış sorular bölümüne taşınmıştır.