AccessTr.neT

Tam Versiyon: Form üzerinden hesaplanan alanın başka form üzerinden güncelleştirilmesi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Merhaba,

Ekteki URUN_YENI formununda bilgilerini girdiğim ürünün TL çevirim işlemi TANIM_DOVIZ tablosunda bulunan kur bilgileri ile form üzerinde yapılıp URUN_YENI tablosunda kayıt altına alınmaktadır. Buraya kadar herhangi bir problem olmamakta. Fakat TANIM_DOVIZ formunda farklı bir kur seçtiğimiz zaman URUN_YENI tablosunda hesaplattığımız TL çevirme işlemi değişmemekte, ilk  hesapladığımız alan aynı kalmaktadır.
Benim uygulamak istediğim TANIM_DOVIZ formunda seçtiğim kur hangisi ise URUN_YENI tablosunda o ürünün TL fiyatıda güncellensin. Bunu nasıl başarabilirim acaba?

Teşekkür ederim.[attachment=26011]
sayın nightashes,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;
naçizane kendi adıma olmak üzere,ne kast ettiğinizi tam anlayamadım,özür dilerim.

fakat,bir ihtimal,acaba

Açılan kutuda seçilen ilk satır kayıt getiriyor sorunu

bu konunuzdaki soruna ve talebinize dair bir durum olabilir mi?

eğer öyleyse,o konunuzda bahsi yapılan işlemi bu konunuzda da uygulamanız yeterli olacaktır.

eğer kast ettiğiniz bu değilse;lütfen,daha net açıklamalar ile anlatımda bulunmaya hatta gerekirse,ekran görüntüleri üzerinden bahsini yapmaya gayret ediniz.teşekkürler.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Arkadaşlar daha açık olması için sayın atozun tavsiyesi üzere resimle anlatmaya çalıştım.
[Resim: do.php?imgf=148112496815461.png]
[Resim: do.php?imgf=148112496827922.png]
[Resim: do.php?imgf=1481124970673.png]
[Resim: do.php?imgf=148112500741161.png]

Umarım anlaşılmıştır.
Saygılar.
Yanlış teknik kullanıyorsunuz.

Döviz kuru güncellendiğinde diğer tablodaki tüm alanları güncellemeye gerek olacak bir durum yok burada. Yeni Ürün Ekleme penceresini açtığınızda Dlookup ile döviz kaç TL bunu alıp Alış Fiyatı olan Dolar ile çarpıp göstereceksiniz. Bu tip değişken değerlerin tabloda saklanmasına gerek yok. Nerede lazım olursa sadece değerleri çarpacaksınız.
Biraz daha açar mısınız?

Benim anladığım her forumda Dlookup kullanarak formülüze etmem gerektiği? Doğru mu anlamışım?
Orada yer alan TL alanını İlişkisiz olarak yapacaksınız. Daha sonra Kur * Dolar değerini TL alanında görüntüleyeceksiniz. Her formun "Yüklendiğinde" olayında kur değerini çekebilirsiniz.
Sayfalar: 1 2 3