AccessTr.neT

Tam Versiyon: FORMDA BULUNAN VERİYİ TABLOYA KOPYALAMA
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Forma girilen metin verisini tabloda istenen yere kopyalamak istiyorum örnegin formda yapılan toplama işlemleri sonucunu tablada istenen yere koplamak Metin10  da bulunan veriyi tabloda F1 e nasıl kopyalanır

örnek ekte
(19/12/2016, 21:30)fatihkara yazdı: [ -> ]Forma girilen metin verisini tabloda istenen yere kopyalamak istiyorum örnegin formda yapılan toplama işlemleri sonucunu tablada istenen yere koplamak Metin10  da bulunan veriyi tabloda F1 e nasıl kopyalanır

örnek ekte

Sayın @fatihkara 
EK'teki örneği inceleyip, geri dönüş yapınız?
sayın fatihkara,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

form üzerinde hesaplanan bir denetim değerini,tabloda bir alana aktarmak pek de geçerli bir yöntem değil,naçizane bir tavsiye olması adına.

bu;tabloda gereksiz bir yer işgalinden başka işe yaramaz.

bu nedenle,form veya rapor üzerinde,bu hesaplanmış değeri veya sonucu göstermek daha yerinde olacaktır kanısındayım.

elbette ki,tercih ve takdir sizindir.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
(19/12/2016, 22:51)atoz112 yazdı: [ -> ]sayın fatihkara,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

form üzerinde hesaplanan bir denetim değerini,tabloda bir alana aktarmak pek de geçerli bir yöntem değil,naçizane bir tavsiye olması adına.

bu;tabloda gereksiz bir yer işgalinden başka işe yaramaz.

bu nedenle,form veya rapor üzerinde,bu hesaplanmış değeri veya sonucu göstermek daha yerinde olacaktır kanısındayım.

elbette ki,tercih ve takdir sizindir.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

kATKILARINIZA COK TEŞEKKÜR EDERİM

kopyalanırsa birçok formda ve rağor çıktısında kullanıyorum bir denemesini yapabilirseniz dener test ederim ekte yolladım
Örnek ekte. Fakat yinede hesaplamalar sonucu çıkan değerin tabloya aktarılmadan da form, rapor ve sorgularda kullanılabileceğini unutmayın.
(20/12/2016, 10:59)kadirdursun yazdı: [ -> ]Örnek ekte. Fakat yinede hesaplamalar sonucu çıkan değerin tabloya aktarılmadan da form, rapor ve sorgularda kullanılabileceğini unutmayın.

cok teşekkür ederim eline sağlık cok güzel olmuş
Sayfalar: 1 2 3