AccessTr.neT

Tam Versiyon: İl / İlçe benzeri Açılan Kutuları birbiri ile ilişkilendirme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
merabalar, ID qrup secimi yapan zaman ID No da yalniz bir rakamin cixmasini nasil yapiyim, Il Ilce secimi gibi bir tablo yapmak istiyorum
Merhaba
dediğinizden ben anladıgım kadarıyla yaptım,değil ise lütfen daha açıklayıcı yazınız.
sayın Isgandarov,

Site Kuralları sayfasında yazılı hususları tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte,
lütfen,
konularınızı ilgili Sorular Kategorisi içerisinde açmaya gayret ediniz.teşekkürler.

KONU;
(içeriği itibarı ile),

"Access Dersleri" Kategorisi'nden alınıp,
"Access Soruları ve Cevapları" Kategorisi'ne taşınmıştır.

bilginize.
sayın Isgandarov,

KONU BAŞLIĞI;
(içeriği itibarı ile),

"access macro yardim" ifadesi yerine,
"İl / İlçe benzeri Açılan Kutuları birbiri ile ilişkilendirme" ifadesi ile değiştirilmiştir.

ayrıca;
sadece bilgilendirme olması ve naçizane tavsiye niteliğinde hatırlatma adına;

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler

yukarıda bağlantısı yazılı konuyu incelemenizin ve içeriğindeki hususlara (özelikle,Türkçe karakter kullanımı ve BOŞLUK bırakarak tanımlamada bulunma) göre uygulamanızı yeniden düzenlemenizin,ileride bu hususlardan kaynaklı sorunları da engellemenize imkan sağlaması söz konusu olacaktır kanısındayım.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
sayın Isgandarov,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

1)

ilgili formun üzerinde yer alan ID QRUP adlı Açılan Kutu'nun DEĞİŞTİĞİNDE veya GÜNCELLEŞTİRME SONRASINDA olay yordamı içerisine

Me.ID_NO.Requery

kod satırını yazınız.

2)

ID NO adlı Açılan Kutu'nun ÖZELLİKLER - VERİ sekmesindeki SATIR KAYNAĞI satırındaki Sql Sorgusu içerisine ID QRUP adlı alanı dahil edip,bu sütunun KRİTER satırına da

[Forms]![TelebelerFORM]![ID QRUP]

kod satırını yazınız ve sorguyu bu şekilde kaydediniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
sayın Isgandarov,

kısa süreli bir inceleme imkanı neticesinde,uygulamanızdaki Telebeler adlı tablonuzdaki ID QRUP ve ID NO adlı alanların ÖZELLİKLER - ARAMA sekmesinde önceden tanımlı AÇILAN KUTU denetimleri ile İlişkilendirmelerde bulunmayınız.

bu gibi tablo ilişkilendirme işlemlerini,form üzerinde ilgili AÇILAN KUTU denetimleri üzerinde gerçekleştiriniz.

bu daha geçerli bir kullanım yöntemidir.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Sayfalar: 1 2